OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Поширеним є вираз «Перемагає команда – програє тренер». А ось вінницький наставник, майстер спорту міжнародного класу Денис Мустафаєв зміг і в особистому заліку перемогти, і довести до нагород вихованців.

У Вінниці фінішував відкритий Кубок Поділля з кульової стрільби, який водночас мав статус чемпіонату України серед чоловіків і жінок. Змагання проходили в тирах педуніверситету і школи № 22. Їх підтримали спорткомітет Вінницької міської ради і спортуправління ОДА.

Стартували понад 150 спортсменів з 11 команд. В тому числі й з провідних стрілецьких регіонів – Дніпропетровської, Кіровоградської, Донецької, Харківської і Львівської областей. Вінничани здобули 11 медалей, серед яких три золоті. Чемпіонами, зокрема, стали Денис Мустафаєв (стрільба з пістолета), Дарина Козачук (гвинтівка) і Валентина Гончарова (рухома мішень).

– Успіх вінничан не є випадковим. Адже до збірної України входить близько 20 наших стрільців. Сподіваємося, що хтось з них здобуде ліцензію на Олімпіаду-2016. Поки в нашому активі є перепустка на Паралімпіаду. Її виборов мій вихованець – майстер спорту міжнародного класу, неодноразовий володар Кубків світу Олексій Денисюк. До речі, на аналогічних змаганнях в Америці він виступатиме 1 – 10 листопада, – розповів Денис Мустафаєв.

Найбільшою проблемою стрільців є дорогі патрони, які доводиться купувати в Німеччині. Ціна одного – від трьох гривень. За заняття кваліфікований спортсмен використовує мінімум 60 патронів.

– На щастя, обласна федерація закупає патрони для «збірників», тому вони тренуються безкоштовно. А новачки в основному працюють з пневматичною зброєю, пульки для якої набагато дешевші. Пачка з 500 штук коштує від 115 гривень. Її вистачає майже місяць. Це недорого, адже заняття – безкоштовні, – пояснює Денис Мустафаєв.

Серед вінницьких стрільців дівчат – половина. Вони демонструють кращі результати, ніж юнаки, постійно здобувають медалі на чемпіонатах України. За словами Дениса Мустафаєва, це тому, що стрільці прекрасної статі – більш уважні і трудолюбиві.

Чимало вінницьких асів кульової стрільби вже побували в АТО. Адже серед них багато-хто служить в силових структурах.

Довідка RIA

Кульовою стрільбою в Вінниці діти і дорослі можуть займатися в Палаці дітей та юнацтва, школах № 22 (тир з рухомою мішенню) і № 27-й (50-метровий тир для стрільби з пневматики). Планується відкриття тиру «Динамо» на Старому місті. Проконсультуватися щодо тренувань можна у старшого тренера збірної області зі стрільби з пістолета Дениса Мустафаєва (067-899-02-56).

 За інформацією: vn.20minut.ua