З 9 по 11 вересня у Вінниці, на стадіоні Центрального парку культури і відпочинку, розігрувався Кубок України з хокею на траві серед чоловічих команд. На старт вийшли 9 колективів – всі ті, що виступають в чемпіонаті України, а також команда Кропивницького (екс-Кіровограду). Грали за олімпійською системою, тобто навиліт. Сіяних команд не було, тому фаворити могли зустрітися на будь-якій стадії.
Достроковий «фінал»
В чвертьфіналі вінницькі колективи здобули перемоги. Чинний чемпіон країни «ОКС-ШВСМ-ЦОП» розгромив «ЖДУ-БКПЕП-Старт» (Бердичівський район Житомирської області) – 12:0. Тим часом у вінницькому дербі «ШВСМ-Педуніверситет» розбив юнацьку СДЮШОР «Олімпія» – 9:3.
Найсильніші команди турніру зустрілися в півфіналі: «ОКС-ШВСМ-ЦОП» – «ШВСМ-Педуніверситет». З великим трудом чемпіони України здобули перемогу – 2:1. В іншій півфінальній грі збірна Черкаської області переграла «Політехнік» (Коростень) – 5:2.
Фінал відверто не вийшов: «ОКС-ШВСМ-ЦОП» познущався над черкащанами – 16:1. Більш рівним був поєдинок за бронзу, в якому «ШВСМ-Педуніверситет» з рахунком 5:3 в серії буллітів (після нічиєї в основний час – 2:2) переграв «Політехнік».
Нагородження проводив віце-президент Федерації хокею на траві України, директор Вінницької хокейної ОСДЮШОР «Олімпія» Федір Новік. Він нагадав, що вже через два тижні стартує новий чемпіонат України, в якому візьмуть участь учасники кубкових баталій.
Втрати гравців
Підсумки змагань прокоментував головний тренер «ОКС-ШВСМ-ЦОП» і національної збірної України Павло Мазур.
– Система проведення змагань невірна. Сліпе жеребкування призвело до розгромного результату в фіналі. А ось півфінал був, як справжній фінал. Більше пощастило нам, а сильна команда «ШВСМ-Педуніверситет» вибула і могла боротися лише за третє місце, – сказав Павло Мазур.
Тренер чемпіонів відмітив гравців, які зробили особливий внесок в загальну перемогу. Це центральний півзахисник Андрій Кошеленко, нападники Юрій Мороз і Максим Онофріюк, центральні захисники Іван Яковенко і Олександр Дяченко.
Водночас, як зазначив Павло Мазур, перед Кубком України «ОКС-ШВСМ-ЦОП» через браку фінансування вчергове втратив молодих перспективних гравців. Богдан Коваленко перебрався в хокейний клуб «Зеліна» (Хорватія), а Віталій Шевчук – в ХК «Помарзань» (Турунь, Польща).
– Збірна України нещодавно виграли перший етап Світової ліги. Всі гравці, які там були – як вижатий лимон. Тому ігри за Кубок України дуже важко далися. Але головне, що ми здобули черговий трофей, – підсумував тренер.