Круглий стіл «Вінниччина – територія здоров’я» відбувся на території Вінницької територіальної організації Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» 15 серпня у рамках проведення Обласних спортивних ігор. Учасниками були: голова Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Борзов, народний депутат України Ірина Борзова, голова ВФСТ «Колос» Олександр Мендусь, начальник управління фізичної культури та спорту Вінницької державної адміністрації, Заслужений майстер спорту з велоспорту, дворазовий чемпіон світу, срібний призер Олімпійських ігор Сергій Чернявський,  голова ГО «Відділення НОК України у Вінницькій області», Заслужений майстер спорту з плавання, дворазовий чемпіон Європи, дворазовий срібний призер Олімпійських ігор Павло Хникін, голова Вінницької територіальної організації ВФСТ «Колос» Сергій Татусяк, заступники голови Вінницької територіальної організації ВФСТ «Колос» Майстер спорту України міжнародного класу з пауерліфтингу Вадим Мохник та Микола Родіонов, а також запрошені голови об’єднаних територіальних громад Вінниччини.

   Головною метою проведення круглого столу стала презентація проекту «Програма фізичного оздоровлення населення в громадах: досвід країн Вишеградської четвірки». Присутні отримали змогу ознайомитися із найважливішими частинами цього проекту, зрозуміти як він реалізовується та фінансується. Його метою є опрацювання методології розробки та реалізації Програм розвитку масового спорту, фізичного оздоровлення та пропаганди здорового способу життя в громадах шляхом вивчення і поширення досвіду та кращих практик країн Вишеградської четвірки, а також опрацювання проектів Програм в громадах-учасницях проекту.

   «Ми повинні разом зробити усе необхідне для того, щоб наша Вінниччина розквітала. У нас потужний кадровий потенціал у територіальних громадах. Ті напрацювання у галузі спорту, що у нас є – вони дуже важливі. І найголовніше – тут є досвід поляків, чехів, угорців, словаків. Їхні думки ми почуємо на підсумковій конференції, а думки голів територіальних громад ми бажаємо почути сьогодні. Ця програма важлива для всієї нації, тому ми підтримуватимемо думки кожного і робитимемо усе можливе для оздоровлення наших громадян», – висловився Сергій Татусяк.

   «Нам потрібно частіше збиратися, обмінюватися досвідом. Ми готові співпрацювати із вами, будуть розроблені спеціальні програми з розвитку територіальних громад, до яких ви можете долучатися», – звернувся до присутніх Сергій Борзов.

   «Я завжди висловлююся щодо спорту так: сьогодні головне – спортивна інфраструктура. Дітям потрібне місце, де займатися і з ким займатися. Ми хочемо почути від голів територіальних громад, який у них буде спортивний інвентар, які види спорту вони планують розвивати», – сказала  Ірина Борзова.

Андрій МАКРУШИН

SHARE