У 2015 році успішно стартував проект волейбольної команди “mix 4х2” в Україні. Він став користуватися великою популярністю в Україні. На сьогоднішній день цей проект налічує 12 команд. Ніхто не може зрозуміти чому саме в Україні такий ажіотажний інтерес до “mix 4х2”. Наприклад, в Білорусії і Казахстані проект запускався значно довше. Але факт залишається фактом, цей проект в Україні користується приголомшливим успіхом. Основна його мета – популяризація волейболу, особливо серед змішаних пар (4 чоловіки та 2 жінки в одній команді). Міжнародний Олімпійський Комітет наполягає на тому, щоб максимально вирівняти права чоловіків і жінок в різних видах спорту, а також ввести максимальну кількість ефектних змішаних дисциплін, в яких одночасно беруть участь як чоловіки, так і жінки.

   Прикладів тому багато: змагання змішаних команд вже з’явилися в біатлоні, плавання, бобслеї, санному спорті і навіть в синхронному плаванні. В ігрових видах спорту такої практики ще не було. Тому концепція Національної волейбольної ліги направлена ​​на появу змішаних команд в волейболі. У цьому напрямку успішно розвивається цей вид спорту на Південно-Західній залізниці, в тому числі і в Козятинської дирекції. Які в 2015 році на Південно-Західній залізниці були другими.

   Після вимушеного трирічної перерви 25 жовтня в Києві пройшов черговий чемпіонат волейбольного “Mix 4×2”, в якому взяли участь: Укрзалізниця, Конотопська, Коростенська та Козятинська дирекції. Забігаючи наперед хочеться відзначити, що рівних Козятинської дирекції в цих змаганнях не було.

   Команда Козятинської дирекції легко розправилися з командою “Укрзалізниці”, рахунок по партіях (2: 0).

   Потім легко подолав Конотопський бар’єр (2: 0), показавши гарний волейбол. У вирішальній зустрічі поклала на лопатки мобільну і зіграну команду Коростенської дирекції (2: 0). Ця перемога вперше принесла дружній і симпатичній команді, в якій чітко виконували свої обов’язки дві половинки прекрасної статі, титул Чемпіонів Козятинської дирекції в змішаному розряді “Mix 4×2”.

   Кращим гравцем серед чоловіків в цьому чемпіонаті був визнаний, заслужено Козятинський волейболіст Юрій Туруля. Серед жінок найкращою стала представниця Конотопа – Аня Ткаченко. Її команда посіла друге місце, Коростенска дирекція була третьою.

   На жаль флагман Української залізниці, команда “Укрзалізниця” розчарувала своїх уболівальників, зайнявши четверте місце.

   За команду Козятинської дирекції, яка вперше стала чемпіоном Південно-Західної залізниці виступали: Олександр Грінченко (капітан команди), Юрій Туруля, Андрій Загоруйко, Олексій Загоруйко, Іванна Шоломіцька, Інна Довиченко, Денис Гончар, Сергій Ямпольський та Михайло Шостак. Представником команди була Альона Данилюк (інструктор по спорту Козятинської дирекції).

   За ходом боротьби спостерігав директор регіональної філії “Південно-західна залізниця” АТ “Укрзалізниця” Роман Веприцький і його команда – вручили призерам кубки, медалі та дипломи.

   У Козятині дійсно цей новий змішаний ігровий вид спорту став популярним. Я не виключаю, що з часом він стане і олімпійським видом спорту. Багато уваги розвитку спорту, особливо волейболу приділяє територіально-профспілковий комітет Козятинської дирекції, який очолює Анатолій Вільчинський. Я думаю, що в недалекому майбутньому в Козятинської команді “Mix 4×2” з’являться і сімейні пари, адже це в якійсь мірі і романтичний вид спорту, де чоловіки дуже оберігають і допомагають жінкам, а в деяких командах після кожного забитого м’яча або обіймаються, або танцюють. Я бажаю волейбольної команді Козятинської дирекції великих успіхів, і в подальшому, нехай вона буде не просто командою, а великою дружною сім’єю.

Володимир Сімачов – журналіст міжнародній спортивній асоціації

SHARE