Напередодні Дня українського козацтва в усіх регіонах країни проводяться «Козацькі розваги», за допомогою яких чоловіча частина населення демонструє свої уміння та навички у спритності, силі, витривалості та інших фізичних якостях. Щороку такі заходи проводять й у різних осередках освіти в усіх областях України.

     У місті Вінниці «Козацькі розваги» традиційно відбуваються у закладах вищої освіти між студентами усіх факультетів вишу. Після цього формується збірна команда університету і вже потім вона змагається з іншими такими колективами ЗВО.

     Цього року, в обласному етапі студентського фестивалю «Козацькі розваги» взяли участь шість команд із п’яти університетів нашого міста. Змагання відбулися на базі спортивного майданчику Вінницького Національного технічного університету. Важливою особливістю цьогорічного фестивалю стала участь у ньому дівчат, які змагалися між собою в одному конкурсі «смуга перешкод».

     Учасники виступали у складі команди, тому усі набрані очки не йшли в індивідуальний залік, а нараховувалися в актив університету. Окрім вищезазначеного конкурсу серед дівчат, було ще чотири дисципліни, у яких виступали чоловічі колективи. Такими стали:   «перекотиполе», «прогулянка фермера», «закинь колесо», «буксирування.

     Як любили говорити самі козаки: «Удома й стіни допомагають». Так сталося і на «Козацьких розвагах». Перемогу у загальнокомандному заліку святкувала команда Вінницького Національного технічного університету, другими стали представники Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, а третіми – студенти Вінницького торговельно-економічного інституту Київського Національного торговельно-економічного університету.

     Переможці та призери змагань отримали грамоти, кубки і цінні подарунки.

Андрій МАКРУШИН

SHARE