Протягом 21-23 травня у Вінниці проходив міжнародний турнір з хокею на траві «Кубок Поділля-2021», присвячений 40-річчю його створення.

     Між собою змагалися команди не лише з України, а й з Білорусі та Хорватії. Україну представляла збірна Вінницької області під керівництвом Павла Мазура і Миколи Касянчука. До речі, Білорусь була представлена двома командами: чемпіонами республіки – хокейним клубом «Мінськ», та віце-чемпіонами – спортивним клубом «Будівельник» (м. Брест).

   – Такого роду турніри просто необхідно проводити, бо це популяризує і цей вид спорту та взагалі любий спорт. Дуже вдячні командам, що, не дивлячись на всі складності, команди змогли приїхати на змагання. Тож глядачі побачили яскраві та непередбачувані ігри, особливо, фінальну гру, де потужна боротьба тримала в напрузі глядачів до останньої секунди, – надав коментар головний тренер національної чоловічої збірної команди України Павло Михайлович Мазур, – і радий, що все вдалося, починаючи від гарної погоди, чудової атмосфери та прекрасного результату. Всі цілі, які ми ставили на цей турнір, ми досягли та, користуючись нагодою, хочу подякувати всім, хто нам допомагав в цьому: меценатам та керівникам установ, що підтримали нас в організації.

     Тож переможцем «кубку Поділля» став вінницький хокейний клуб «ОКС-ШВСМ», срібними та бронзовими призерами, відповідно, – ХК «Мінськ» та СК «Будівельник». Збірна Хорватії посіла четверте місце.

     Індивідуальні нагороди отримали:

  • Богдан Коваленко – кращий гравець;
  • Віталій Калінчук – кращий бомбардир;
  • Дмитро Лупа – кращий захисник.

     Цей турнір став стартовим для відбору кращих гравців України на чемпіонат Європи, що має відбутись з 15 по 22 серпня в місті Гнєзно, Польща.

     Додамо, що сорок років тому, а саме 31 березня,  відбулось перше тренування з хокею на траві на базі Вінницького педагогічного, ще тоді, інституту під керівництвом засновника цього виду спорту на Вінниччині Віктора Митрофановича Костюкевича, який в своїй книзі «Сторінки 40-річної історії вінницького хокею на траві», що була видана саме цього року, написав: «Я дуже вдячний всім гравцям, які карбували спортивну славу хокею на траві в м. Вінниці та Вінницької області, спортивним функціонерам, які запалили зелене світло… І упродовж чотирьох десятиліть вінницький хокей на траві пройшов тернистий шлях від становлення до незаперечного лідера на теренах України».

 

                                                                                                             Лана Свєтлова

SHARE