Меморіал Бориса Академії
Володимир Заболотний, Олексій Сайда і Олег Христюк

 

У бокс-клубі Вінницького обласного управління з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти та науки України виховали десятки майстрів, призерів всеукраїнських і міжнародних змагань. Підростає й зміна чемпіонам. На відкритому меморіалі вінницького тренера Бориса Академії вихованці клубу здобули низку нагород, серед яких три – золоті. Перші місця посіли Володимир Заболотний (вагова категорія до 33 кг), Олексій Сайда (76 кг) і Олег Христюк (43 кг). Проти них на ринг виходили суперники з Хмельницького, Житомира, Новограда-Волинського, Могилева-Подільського, Стрижавки (Вінницький район), Калинівки та різних бокс-клубів міста над Бугом.

– Меморіал Бориса Академії слугував підготовкою до першості України серед молодших юнаків (2001 –2002 р.н.), який пройде в Ужгороді наприкінці травня. Олексія Сайду і Олега Христюка відібрали на це змагання, адже раніше вони виграли зональну першість країни в Бердичеві (Житомирська область), – розповів тренер з боксу обласного управління з фізичного виховання та спорту Олександр Вацек. – А ось Володимир Заболотний не міг брати участі в зональному відборі, адже не дотягнув до мінімально допустимої ваги – 33,5 кг. Він має показати себе на всеукраїнських змаганнях вже наступного року.

12-річний Володимир Заболотний розповів, що раніше вже мав досягнення на місцевому рівні – зокрема, був чемпіоном області.

– Боксом я займаюся вже рік. Цей вид спорту мені дуже подобається, але допомагає стати сильним і впевненим у собі. Тренування відвідую щодня. Мрію стати чемпіоном світу! А поки рівняюся на старших товаришів у клубі. Досягти певного рівня мені допоміг брат, а також, зрозуміло, тренери. Підтримують мене й однокласники та друзі, – поділився Володимир Заболотний.

14-річний Олег Христюк на меморіалі Бориса Академії переміг суперників з Хмельницького і Могилева-Подільського.

– На обласному рівні у ваговій категорії до 43 кг я вже перемагаю всіх. Тому цікаво поборотися з боксерами з інших регіонів. Планую стати чемпіоном України серед юнаків. А взагалі збираюся дійти до золотої олімпійської медалі, а потім перейти в професійний бокс, – наголошує Олег Христюк.

14-річний Олексій Сайда займається боксом три роки. До цього виду спорту юнака долучав батько, який в шкільному віці також боксував.

– Я вирішив піти по стопам батька. Тренуватися дуже сподобалося. Згодом став перемагати на змаганнях. Тепер мрію лише про найвищі досягнення – зокрема, олімпійські. Прикладом для мене є боксер-професіонал Олександр Усик, який, як і я, є важковиком. Він значно молодше Володимира Кличка і нині є найперспективнішим українським боксером. Мені подобається наступальний стиль ведення бою Усика, – розповів Олексій Сайда.

Меморіал Бориса Академії
Володимир Заболотний, Олексій Сайда і Олег Христюк разом з наставниками