Ігри XXIV Олімпіади в Пекіні мають відбутися 4-20 лютого.

     Вони проводяться кожні чотири роки,  та традиційно зимові й літні ігри розділяються на два роки. Однак, оскільки минулого літа Ігри в Токіо були перенесені на 2021 рік через глобальну пандемію коронавірусу, зимова версія всесвітньої спортивної події матиме найшвидший поворот в історії!

     Офіційним талісманом Олімпіади є панда під назвою «Бін Двен Двен». Ведмеді панди є рідними для Китаю, і багато хто вважає їх національними тваринами країни.

      На китайській мові «Bing» означає «лід», а «Dwen Dwen» означає «дітей».

     Офіційним талісманом Паралімпіади є китайський ліхтар під назвою «Shuey Rhon Rhon», який виражає бажання більшої інтеграції та розуміння між культурами світу.

     У китайській культурі ліхтарі символізують урожай, свято, тепло і світло.

     Заходи пройдуть у столиці Китаю Пекіні, а також містах сусідньої провінції Хебей.

     Планується, що понад 2892 спортсмени з 95 країн світу візьмуть участь у змаганнях з 7 видів спорту у 24 дисциплінах, де буде розіграно 109 комплектів нагород.

     До програми Ігор-2022 включені 7 нових дисциплін: монобоб у жінок, змішана естафета у шорт-треку, змішані командні змагання зі стрибків на лижах з трампліна, змішані командні змагання з акробатичного фристайлу, жіночий та чоловічий біг-ейр вільним стилем, змішані командні змагнаня зі сноубордкросу.

     Як і на літніх Олімпійських іграх 2008 року, церемонії відкриття та закриття зимових Олімпійських ігор відбудуться на Пекінському національному стадіоні (також відомому як «Пташине гніздо» (The Bird’s Nest)).

     Організатори ігор у Пекіні оголосили, що міжнародні глядачі не зможуть відвідати Ігри і що квитки будуть продаватися «виключно глядачам, які проживають на материковій частині Китаю», але будуть доступні для перегляду по телебаченню для людей у ​​всьому світі.

Лана Свєтлова   

SHARE