З 20 по 22 лютого в басейні Вінницького міського Палацу дітей та юнацтва імені Лялі Ратушної відбувся зимовий чемпіонат області з плавання. Змагання пройшли за підтримки відділення НОК України Вінницької області.

 

Допускалися розрядники

До стартів допускалися чоловіки і жінки за умови виконання II спортивного розряду та юнаки і дівчата за умови виконання III розряду. Кожен спортсмен міг брати участь у трьох номерах програми та естафетах.

Медалі розігрувалися на різних дистанціях – в запливах на спині, вільним стилем, брасом, батерфляєм, у комплексному і естафетному плаванні. Результати спортсменів демонструвалися на електронному табло, що дуже зручно для глядачів.

В змаганні взяли участь близько сотні плавців. Причому всі лише з Вінниці – це вихованці секцій Палацу дітей та юнацтва і МДЮСШ № 2. Менше місяця тому було відкрито спортивний басейн у Козятині, але юні спортсмени цього районного центру не встигли гідно підготуватися до відповідальних змагань обласного рівня.

 

Відбір на чемпіонат України

Голова федерації плавання Вінницької області Юрій Сізов зауважив, що в чемпіонаті взяли участь практично всі найсильніші плавці Вінниці. Хоча на масовість певним чином вплинув карантин у вінницьких школах (через високі показники захворюваності на грип).

Як повідомили організатори, серед переможців високі результати показали майстри спорту України Віталій Картовой і Максим Олексієнко, кандидати в майстри спорту Катерина Маєвська і Олексій Хникін (син олімпійського призера).

За підсумками зимового чемпіонату Вінниччини будуть сформовані збірні області, які представлятимуть наш регіон на чемпіонатах України. Юнаки і юніори змагатимуться в середині березні в Запоріжжі, а молоді і дорослі – в середині квітня в Харкові, – повідомив керівник секцій плавання Вінницького міського Палацу дітей та юнацтва імені Лялі Ратушної Сергій Коваль.

 

Кубки найкращим

Одним з суддів чемпіонату був голова відділення НОК України Вінницької області, дворазовий срібний призер Олімпіад з плавання Павло Хникін.

– Розраховуємо на гідний результат наших лідерів на чемпіонатах України. Вінницькі дорослі плавці можуть потрапити там до фіналів Більше шансів на медалі у юнаків. Приміром, у Олексія Хникіна. який у 2014 році був дворазовим срібним призером всеукраїнських змагань у своїй віковій категорії, – відзначив Павло Хникін.

Під час урочистого закриття Павло Хникін вручив кубки відділення НОКУ найсильнішим учасникам, які показали абсолютно кращі результати на чемпіонаті. Ними виявилися Віталій Картовой і Катерина Маєвська, які виграли всі три дистанції, на яких виступали.

 

Спортивна династія

В чемпіонаті змагалися два сини Павла Хникіна. Особливо високі результати нині демонструє старший з них, Олексій.

– В спорті я хотів би досягнути вершин, як мій батько. Не знаю, чи вийде. Але намагаюся повною мірою реалізувати свій потенціал. Тренуюся шість разів на тиждень. Навчився плавати в п’ять років, а на змаганнях виступаю з 8–9 років. Тричі був срібним призером всеукраїнських змагань серед юнаків, – розповів 15-річний кандидат у майстри спорту Олексій Хникін.

15-річний кандидат у майстри спорту Богдан Панченко чотири місяці тому переїхав до Вінниці з Луганська. На зимовому чемпіонаті Вінниччини він здобув срібну нагороду на 100-метрівці кролем.

– В Луганську не було можливості тренуватися. Жити у Вінниці мені подобається, це гарне місто. Водночас рівень розвитку плавання на Луганщини був вищим, там регулярно виховували призерів міжнародних змагань. Також раніше в Луганську я мав можливість більше часу проводити в басейні і в тренажерному залі, ніж у місті над Бугом – звернув увагу Богдан Панченко.

зимовий чемпіонат області з плавання зимовий чемпіонат області з плавання зимовий чемпіонат області з плавання зимовий чемпіонат області з плавання зимовий чемпіонат області з плавання зимовий чемпіонат області з плавання зимовий чемпіонат області з плавання зимовий чемпіонат області з плавання зимовий чемпіонат області з плавання зимовий чемпіонат області з плаваннязимовий чемпіонат області з плаваннязимовий чемпіонат області з плаваннязимовий чемпіонат області з плаваннязимовий чемпіонат області з плаваннязимовий чемпіонат області з плаваннязимовий чемпіонат області з плаваннязимовий чемпіонат області з плаваннязимовий чемпіонат області з плаваннязимовий чемпіонат області з плаваннязимовий чемпіонат області з плаваннязимовий чемпіонат області з плаваннязимовий чемпіонат області з плавання