формування збірної команди України з футболу серед хворих на цукровий діабет

З 24 по 26 квітня у Вінниці проходив збір для формування збірної команди України з футболу серед хворих на цукровий діабет. В його рамках також відбувся тренувальний турнір. На нього в якості спаринг-партнерів запросили три команди-учасниці чемпіонату Вінниці з футболу.

Основа збірної – вінничани

Збір організували благодійний фонд «Здорова нація» і Вінницька обласна асоціація ендокринологів за підтримки Вінницької облдержадміністрації та меценатів.

Тренування кандидатів до збірної відбулися в спорткомплексі «Здоров’я», що на Старому місті.

– Цього року ми вирішили провести збори не на СК «Хімік», як торік, а в залі. Це необхідно для якісної підготовки, адже ігри ДіаЄвро-2015 проходитимуть саме на паркеті, – сказав президент благодійного фонду «Здорова нація» Вадим Кудіяров. – Для нас велика честь – підтримувати такий захід. Раніше команда «Здорова нація», основу якої складали хворі на цукровий діабет, виступала в чемпіонаті Вінниці з футзалу. Завдяки цьому місцеві гравці мали гарну практику.

Як нагадав Вадим Кудіяров, відбір до збірної України для участі в ДіаЄвро проводиться вже четвертий рік поспіль.

– Нині основу нашої команди складають вінничани. Їх сім серед 15 учасників зборів. Разом з ними тренуються футболісти з Києва, Чернігова, Житомира і Одеси. До складу національної команди відберуть десять найкращих гравців. Вона змагатимуться в липні на «ДіаЄвро-2015» в місті Клуш (Румунія). Адже саме румуни виграли аналогічний минулорічний чемпіонат і заслужили таким чином право на проведення чергового ДіаЄвро.

– підкреслив Вадим Кудіяров.

Започаткували в Україні

На збори завітали представники Української і Всесвітньої діабетичних федерацій. Вони щиро дякували за сприяння вінницьким організаторам

– Ми першими в світі в рамках чемпіонату Європи «Євро-2012» провели футбольний турнір серед хворих на діабет «ДіаЄвро-2012». Ідея прижилася, вона була підтримана Всесвітньою діабетичною федерацією та європейськими країнами. Стали приєднуватися й збірні з інших континентів – зокрема, з Північної і Південної Америки. Ці змагання почали проводити щорічно. Вони вже пройшли в Хорватії і Угорщині, – нагадала голова ради Української діабетичної федерації Валентина Очеретенко (Київ).

Міряють рівень цукру  

Взагалі ДіаЄвро – унікальний соціальний проект, покликаний привернути увагу суспільства до глобальної проблеми діабету в Україні і світі. За словами фахівців, фізична активність – основний засіб профілактики цукрового діабету. Учасники змагань показують іншим, що вони не ставлять крапку на спортивному житті і на своїх мріях, незважаючи на хворобу.

Але футболісти-діабетики мають дотримувати елементарних правил безпеки. – Зокрема, перед усіма матчами і тренуваннями перевіряють рівень цукру в крові і тиск. Біля майданчику завжди чергують лікарі і в разі необхідності контролюють рівень цукру, – пояснила Валентина Очеретенко.

Є екс-профі

Провідні гравці збірної України також налаштовані оптимістично щодо свої перспектив на ДіаЄвро-2015. Адже серед них є навіть колишні футболісти з професійних клубів України, Польщі і Прибалтики.

– З таким підбором виконавців ми маємо цього року бути, як мінімум, в призерах, – сказав 45-річний капітан діабетичної збірної України Сергій Чесноков (Чернігів). – До речі, я займаюся футболом з 8 років. У 1998 році був володарем першого Кубка України серед аматорів в складі чернігівського «Домобудівельника», був переможцем і призером низки міжнародних змагань – у Митіщах (Росія), Вітебську (Білорусь), Паневежисі (Литва).

– Наша команда регулярно оновлюється. Нині в її складі одразу четверо дебютантів із різних регіонів. Причому на збори ми запрошуємо футболістів, який вже мають певний досвід і досягнення. Минулого року ми посіли п’яте місце (серед 14 команд) на ДіаЄвро, а цього року маємо більш потужний склад і плануємо покращити свій результат, – наголосила директор проекту «ДіаЄвро» Ірина Власенко (Київ).

nocvn5363 nocvn5366 nocvn5365 nocvn5364 nocvn5367 nocvn5368