Наприкінці листопада у місті Бару пройшов перший тур дивізіону «Б» Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги серед юнаків 2008-2009 року народження. До господарів майданчика, збірної Вінницької області, завітали команди БК «Хижаки» (місто Київ), БК «Переяслав» (місто Переяслав), ДЮСШ № 1 (місто Київ) та ОКДЮСШ (місто Чернігів).

     Як повідомляють у Федерації баскетболу Вінницької області, для нашої збірної це було перше «бойове хрещення». Цікава історія цієї команди. На одній з тренерських рад обласної федерації баскетболу вирішили створити збірну із перспективних юних гравців 2008-2009 років народження.
Мета – об’єднати дітей, яким важко реалізуватися у своїх командах і тим самим створити боєздатний колектив, що представлятиме Вінниччину у чемпіонаті України.

     Збірна Вінниччини базується на базі Барської РДЮСШ (директор спортивної школи Олег Голодюк), де є всі можливості для реалізації задуманого проєкту. Очолює команду головний тренер Ігор Голодюк, із яким плідно працюють Роман Вечеря та Дмитро Кучевський. Це представники тренерського штабу міста Липовця та міста Калинівки, вихованці яких залучені до збірної Вінницької області. За фінансової підтримки управління фізичної культури і спорту Вінницької ОДА вдалося провести кілька спільних навчально-тренувальних зборів, екіпірувати команду і заявити до участі у ВЮБЛ.

     Що ж, перший млинець виявився не глевким. Колектив Ігора Голодюка досить впевнено зіграв перший тур,  перемігши команди Переяслава (75:65), Києва (54:35) та Чернігова (64:61) і поступившись лише «Хижакам» (44:75), які закидали своїм суперникам більше ста очок за гру. Із подолянами киянам цього не вдалося зробити. Наша збірна дала справжній бій лідеру.

     Як повідомляють у обласній федерації баскетболу, за короткий час справжніми лідерами у колективі стали Олександр Приходько, В’ячеслав Рукомед, Олексій Миронович, що у важкі хвилини не бояться брати на себе гру і вирішувати долю матчу. Другий тур ВЮБЛ відбудеться у грудні в місті Переяславі.

Михайло ШАФІР

SHARE