Олімпійський урок 2020 #BeActive у місті Тростянець

     Спортивні змагання «Тростянеччина обирає здоров’я» були проведені у рамках заходу «Олімпійський урок-2020 #BeActive в Україні» у центральному парку міста Тростянець Вінницької області сьомого вересня. На заході були присутніми голова ГО «Відділення НОК України у Вінницькій області» Павло Хникін, голова Федерації баскетболу Вінницької області Сергій Дусь, голова Тростянецької об’єднаної територіальної громади Людмила Червонецька.

     У спортивних змаганнях взяли участь шість команд, сформованих напередодні. Це представники навчальних закладів міста, селищної ради, музичної школи, спортивного комплексу: «Позитив», «Спортивні викрутаси», «Музиканти», «Лідер» і дві команди з назвою «Адреналін».

     На урочистому відкритті змагань Павлу Хникіну та Сергію Дусю традиційно вручили свіжоспечені короваї та сувеніри на згадку про поїздку. Спортсменів та гостей заходу розважали піснями, а також запропонували їм долучилися до проведення спільної зарядки під ритмічну музику. Настрій піднімали демонстрацією флешмобу, який підготували місцеві школярі та показовими виступами юних баскетболістів.

     На відкритті змагань вручили грамоти місцевим ветеранам спорту, а також спортсменам, які представляли Тростянецьку селищну раду на Обласних спортивних змаганнях Вінниччини-2020, де посіли друге загальнокомандне місце. Нагородження проводив Павло Хникін та голова Тростянецької об’єднаної територіальної громади Людмила Червонецька.

     Після урочистої частини кожна із команд отримала свій маршрутний лист, у якому вказувалося місце, до якого вони попрямують, щоб виконати завдання у рамках змагань. Загалом, до програми спортивних змагань входило шість дисциплін: «Візитівка», «Дартц», «Комбінована естафета», «Конкурс капітанів», «Збери пазл», «Перетягування канату».

     Також, у рамках заходу голова ГО «Відділення НОК України у Вінницькій області», дворазовий срібний призер Олімпійських ігор з плавання Павло Хникін провів для учнів сьомого класу Тростянецького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 та №2 «Олімпійський урок».

     Олімпієць розповів про власний спортивний шлях, про свої тренування і виступи на міжнародних змаганнях. Розповів про те, як саме розпочав займатися плаванням. Особливу увагу звернув на спілкування зі школярами, розповідаючи їм про те, наскільки важливо вірити у себе та власні сили.

     «Дуже шкода вкласти велику працю у становлення себе як спортсмена і потім це все залишити. Краще додати ще зусиль і ставати сильнішим. Це захоплює і змушує рухатися далі», – зазначив олімпієць.

     Зробив акцент також і на тому, що вже треба планувати своє майбуття, ставити собі певні плани і виконувати їх.  «У вас немає перешкод. Потрібно мріяти і кожний день робити маленький крок на зустріч своїй мрії», – додав плавець.

     Насамкінець Павла Хникіна попросили розповісти про ті емоції, які він відчував, виступаючи на Олімпійських іграх. Після цієї розповіді він роздав школярам сувенірну олімпійську продукцію від ГО «Відділення НОК України у Вінницькій області» та сфотографувався із усіма охочими.

     Якраз у цей час відбувався заключний етап спортивних змагань, який полягав у перетягуванні каната. Перемогу у цій дисципліні отримала команда «Спортивні викрутаси», яка у підсумку стала першою й у загальнокомандному заліку. Друге місце у змаганнях виборола команда «Лідер», а третю сходинку посіла команда «Позитив». Учасники і призери змагань отримали грамоти і подарунки.

«Олімпійський урок #BeActive» у День фізичної культури
та спорту у місті Вінниці

     Урочистості з нагоди Дня фізичної культури та спорту в Україні відзначили на стадіоні ФК «Нива» у місті Вінниці 11 вересня. На заході були присутніми голова Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Борзов, перший заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Наталя Заболотна, заступник голови Вінницької обласної Ради Михайло Кременюк, начальник управління фізичної культури та спорту Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Чернявський, голова ГО «Відділення НОК України у Вінницькій області» Павло Хникін, олімпійці Вінниччини, ветерани спорту, директори спортивних закладів Вінницької області.

     До присутніх із вітальним словом звернувся Сергій Борзов. Зазначив, що йому дуже приємно знаходитися тут, поряд із олімпійськими призерами, чемпіонами світу та Європи. Голова Вінницької ОДА підкреслив, що спорт – це престиж держави.

     «У цьому році сталася серйозна «травма», яка полягає у поширенні коронавірусу та запровадження карантину, через який перенесли Олімпійські ігри на наступний рік. Але я впевнений, що ми вийдемо із цієї ситуації. У нас є тренери, який ми дуже поважаємо і в яких ми віримо та завдяки яким маємо можливість виступати та вмикати Гімн Держави на міжнародній арені», – сказав Сергій Чернявський.

     У рамках Дня фізичної культури та спорту в Україні було проведено «Олімпійський урок #BeActive» – Всеукраїнський проект серед дітей та молоді у рамках Європейського тижня спорту. Присутні мали змоги оглянути стенди, на яких були зображені олімпійці Вінниччини та поспілкуватися із головою ГО «Відділення НОК України у Вінницькій області» Павлом Хникіним.

     На урочистостях присутнім спортсменам, керівникам спортивних закладів, тренерам, олімпійцям вручили грамоти Вінницької обласної державної адміністрації, а також грамоти управління фізичної культури та спорту Вінницької обласної державної адміністрації.

     Для гостей підготували розважальну програму. Показові виступи продемонстрували вихованці комунального закладу «Вінницька обласна дитячо-юнацька спортивна школа зі складно-координаційних видів спорту», вихованці Вінницької обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи відділення карате кіокушинкай під керівництвом тренера вищої категорії Олександра Вихованця та Олександра Гончаренка, вихованки міської дитячо-юнацької спортивної школи №1 – програма кандидатів в майстри спорту. Перед гостями виступили група підтримки спортивного клубу «Вінницькі Вовки» «Wolves Cheerleaders», вихованці найкращих танцювальних студій міста сучасного танцю: 3Z, SoulDance та Sharm-S. Завершив програму Олександр Онофрійчук відомою піснею «We are the Champions».

     Наостанок усі присутні зробили спільне фото на фоні банера Національного олімпійського комітету України.

Олімпійський урок #BeActive у місті Вінниці

     «Олімпійський урок #BeActive» відбувся на спортивному майданчику Комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Вінницької міської ради» міста Вінниці. Провів його голова ГО «Відділення НОК України у Вінницькій області», заслужений майстер спорту з плавання, дворазовий срібний призер Олімпійських ігор Павло Хникін. В уроці взяли участь учні 2Б та 4Б класів, загалом – 56 дітей.

     На початку до школярів звернувся учитель фізичної культури Вадим Даніловський, який розповів про те, що в Україні відзначають День фізичної культури і спорту і що в рамках цього свята до них завітав Павло Хникін. Після цього він провів для учнів зарядку. Далі ще один учитель фізичної культури Зорислава Шинкарук запропонувала дітям виконати ритмічні вправи під музику. По завершені руханки Павло Хникін роздав кожному учневі маленькі прапорці із зображеннями Державного прапора України та логотипом Олімпійського уроку «#BeActive».

     Далі школярів запросили присісти на лавочки, де вони могли поспілкуватися із очільником регіонального олімпійського осередку Вінниччини. Олімпійський призер розповів їм про те, як сам став спортсменом, як тренувався. Особливу увагу звернув на характер, який потрібно у собі вибудувати, згадуючи як змагався зі спортсменами, що були сильнішими від нього. Павло Хникін сказав, що потрібно не боятися труднощів, а ставити собі за мету перемогти тих, хто має перевагу над тобою.

     «Не потрібно думати про те, що ти цього ніколи не зможеш. Коли так думати, то і справді нічого не вийде. Потрібно мріяти і докладати зусиль. Якщо кожного дня ви трохи додаєте у своїх тренуваннях, роботі, то тоді побачите результат», – зазначив олімпієць.

     Після розмови кожний школяр отримав подарунок від Національного олімпійського комітету України та отримав змогу зробити фото з Павлом Хникіним.

Олімпійський урок #BeActive у місті Вінниці

     Голова ГО «Відділення НОК України у Вінницькій області», заслужений майстер спорту України з плавання, дворазовий срібний призер Олімпійських ігор Павло Хникін та Майстер спорту України з легкої атлетики, учасниця ХХХІ Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро Олена Колеснічекно завітали до комунального закладу «Гімназія №24 Вінницької міської ради» у рамках Всеукраїнського проекту серед дітей та молоді «Олімпійський урок #BeActive» в рамках Європейського тижня спорту.

     У заході взяли участь представники трьох четвертих класів із загальною кількістю дев’яносто дітей. Павло Хникін поспілкувався із ними, розповівши про власні тренування, про спортивну кар’єру. Олімпієць дав дітям поради, як досягти успіху: «Потрібно багато працювати над собою і щодня намагатися додавати у тренуваннях і покращувати результат».

     Школярам роздали футболки із написом «#BeActive» і у них вони зробили зарядку, яку провела Олена Колесніченко. Діти виконували вправи під рухливу музику, повторюючи за легкоатлеткою.

     Насамкінець, школярам вручили подарунки від Національного олімпійського комітету України із олімпійською символікою.

Огляд підготував Андрій МАКРУШИН

SHARE