nocvn5405  nocvn5401

Ідею проведення під час Олімпійського дня масового забігу під гаслом «Рухаємо Вінницю» прокоментувала заступник директора з навчально-тренувальної роботи Вінницької обласної спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з легкої атлетики Алла Гарницька:

– Проведення такого масштабного спортивного заходу потребує, насамперед, гарної організації і фінансового забезпечення. Також на першому місці має бути виконання умов техніки безпеки. Адже раніше у Вінниці не раз виникали штовханина і навіть давка під час під час аналогічних забігів. Щоб цього уникнути, необхідно залучити достатню кількість волонтерів. Також важливо призначати дату масових забігів, враховуючи прогнози погоди. Спортсменам і фізкультурникам має бути комфортно і зручно, вони не повинні страждати від зливи чи холоднечі.

Алла Гарницька підтримала задум проведення масового кросу на невелику відстань – до одного кілометра:

– У Вінниці є чимало сильних марафонців і навіть ультрамарафонців, які можуть бігти 1 – 2 доби. Але, щоб в святковому забігу взяли участь і діти, і пенсіонери, як раз підходить відносно невелика дистанція. Кросову відстань спроможні подолати всі, незалежно від віку і статі.

В майбутньому в рамках проекту «Рухаємо Вінницю» заплановані нічні пробіжки, масова спортивна ходьба, акції «На роботу – пішки!».

– Дуже сумніваюся, що бажаючих бігати вночі серед вінничан знайдеться багато. А ось масова спортивна ходьба – це чудова ідея. Тим більше, що у Вінниці є навіть учасники Олімпійських ігор з цього виду спорту – Андрій Ковенко і Ольга Яковенко. Вони могли б надати організаторам і учасникам всі необхідні консультації з техніки рухів і планування проходження дистанцій. Щодо походів пішки на роботу і назад – також підтримую, особливо зважаючи на постійне зростання цін за проїзд в громадському транспорті. За допомогою таких регулярних фізичних навантажень ви і зекономите кошти, і покращите своє здоров’я, – наголошує Алла Гарницька. – Взагалі на роботу раджу добиратися бігом, пішки або на велосипеді.

Водночас заступник директора легкоатлетичної школи нагадує, що до пробіжок, спортивної ходьби і взагалі і здорового способу життя необхідно залучати малечу, починаючи з дитячого садочку.

– Цікавість до занять спортом і ведення здорового способу життя мають прищеплюватися ще в дошкільному віці. Тому раджу з дитиною в садочок йти пішки, а не їхати маршрутці чи тролейбусі. Потім ваш син чи дочка почнуть вже самостійно ходити до школи і мають зберегти цю корисну звичку й в дорослому житті. Якщо ваш малюк буде щодня багато ходити та бігати – матиме велику економію на ліках, які нині коштують недешево чи взагалі практично забудете шлях до аптеки!

nocvn5404 nocvn5403 «Рухаємо Вінницю» nocvn5400