Дейл Хеффрон – відомий у світі професіональний тренер з американського футболу. В 2015 році він вже очолював «Вінницьких вовків». Але тоді через стан здоров’я американського фахівця ця співпраця швидко завершилася. Зараз 65-річний Дейл Хеффрон, як він сам каже, у Вінниці всерйоз і надовго.

Виграв два чемпіонати Німеччини

   За словами віце-президента «Вовків» Євгена Хоміна, заокеанський фахівець працює у нас майже на волонтерських засадах. Поки у клубу немає потужної спонсорської підтримки, тренеру за контрактом оплачуються лише проживання, харчування та мінімальні витрати. Він ні на що не скаржиться, адже має американську пенсію та інші джерела прибутку.

   В інтерв’ю Дейл Хеффрон розповів про свої плани на посаді головного тренера клубу «Вінницькі вовки».

   – Дейле, спочатку нагадайте про свої досягнення в американському футболі, як гравця.

   – Я виступав за збірну коледжу, а також на професіональному рівні. Був визнаний найкращим квотербеком в американських змаганнях серед команд коледжів.

   – Що виграли в якості тренера?

   – Два роки у США тренував команду старшої школи, потім – коледж. В 1991 році був визнаний найкращим тренером країни серед наставників збірних коледжів. Тоді моя команда перемогла у регіональному чемпіонаті (серед шести штатів). На професійному рівні мої клуби виграли чемпіонат штату та два національні чемпіонати Німеччини (за участі близько 200 команд).

   – В яких ще країнах тренували?

   – В Фінляндії, Польщі, Чехії. Також допомагав одній угорській команді.

Із дюжини пропозицій обрав Вінницю

   – Чому залишили Вінницю у минулий раз?

   – Мені було потрібно зробити операцію на серці.

   – Як вийшло, що Ви повернулися?

   – Коли я вперше побував у Вінниці, закохався у неї і її мешканців. Це найприємніше та найкомфортніше місто, яке ти лише можеш знайти в Україні! За своє життя я побував в багатьох країнах світу. І у мене немає бажання повертатися до Америки чи інших країн. У вас мені зручно і комфортно.

   – Мали інші пропозиції щодо працевлаштування?

   – У останні роки я постійно підтримував контакти із керівництвом «Вінницьких вовків», спілкувався. Коли закінчив роботу в Німеччині, повернувся до України. Хоча тоді мені поступило аж 12 пропозицій щодо працевлаштування з різних країн Європи. В тому числі й від чинних чемпіонів Німеччини. Але у мене була попередня домовленість із вінничанами, і я її дотримався. До того ж вважаю, що тут можна виховати команду чемпіонів.

   – Маєте родину?

   – Я розлучений. Моєму сину – 31 рік. Він має власний бізнес в Америці.

   – Чим ви зараз ще займаєтесь, окрім футболу?

   – Викладаю у місцевій школі іноземних мов та співпрацюю із різними компаніями у Вінниці. Вони залучають мене, як носія англійської мови. Окрім того, отримую американську пенсію і прибуток від бізнесу. Отже, почуваюся доволі комфортно в матеріальному плані.

Підсилення шукатимуть по всій Європі

   – Що прагнете досягти на чолі «Вовків»?

   – Головна мета – побудувати повноцінний клуб високого рівня із усіма необхідними складовими. Ми прагнемо виграти національний чемпіонат України (в минулому сезоні «Вовки» через зміну поколінь і проблеми зі складом відмовилися від участі, а до того здобули бронзу – авт.)! Вся наша підготовча робота із дорослою, юнацькою і дитячою командою спрямована саме на це.

   – Оцініть потенціал нинішнього складу основної команди.

   – У нас наразі є 10 – 12 висококласних футболістів. Але чемпіонат із такою кількістю гравців виграти неможливо. Для цього необхідно мати щонайменше 25 сильних виконавців.

   – Тобто гравців будете ще добирати. Звідки очікувати підсилення?

   – Це гарне запитання. Ми зараз співпрацюємо із енергетичною компанією KNESS, яка має стати найбільшим партнером клубу з американського футболу в історії України. Планується, що за її допомогою підсилюватимемо склад. Це будуть кваліфіковані легіонери з інших країн: США, Німеччини, Польщі, Угорщини тощо. Гравців, які нам потрібні, шукатимемо по всій Європі.

   – Оцініть рівень американського футболу у Вінниці та Україні.

   – Він є нижче середнього, якщо порівнювати із європейськими країнами. В першу чергу через малу кількість задіяних осіб в нашому виді спорту. Приміром, американський футбол в Україні на 30 років відстає від німецького. Єдине, що може вивести його на новий рівень – залучення тренерів і гравців зі США, а також спонсорів.

SHARE