Для того, щоб залишатися здоровим, особливо під час пандемії, відділення НОК України у Вінницькій області рекомендує усім займатися помірною кардіо-активністю, як мінімум 2,5 години, та енергійною кардіо – 1,5 години в тиждень. Також рекомендовано додати до цієї схеми два силових тренування.
Однак бувають дні, коли одна лише думка про похід в спортзал змушує вас сумніватися в своїх намірах. Це говорить про відсутність правильної мотивації, а мотивація, не тільки в спорті, але й в житті, є однією з основоположних складових успіху. Тому пропонуємо вивчити 12 фактів, що мотивують займатися спортом навіть коли немає бажання:
- Регулярні заняття спортом зменшують симптоми тривоги і депресії, а також ефективні в боротьбі зі стресом.
- Фізична активність здатна запобігти цукровому діабету 2-го типу.
- Тренування грають важливу роль в підвищенні «гарного» холестерину і зниження «поганого» холестерину.
- Дослідження показують, що спорт може зменшити запалення дихальних шляхів у людей, які страждають на астму.
- Силові тренування позитивно впливають на стан кісткової тканини і пов’язані з більш низьким ризиком розвитку остеопорозу.
- Доведено, що навіть мінімальна фізична активність позитивним чином впливають на здоров’я серця.
- Тренування підвищують імунітет. Незважаючи на те, що вченими не встановлено, як спорт впливає на імунну систему, регулярні фізичні навантаження допомагають виводити з дихальних шляхів бактерії, які призводять до застуди, а також сприяють виробленню антитіл, які борються з хворобою.
- Фізична активність також пов’язана зі зниженням ризику розвитку деяких видів раку.
- Тренування покращують самооцінку і впевненість в собі.
- Спорт допомагає поліпшити якість сну.
- Фізична активність пов’язана зі збільшенням тривалості життя.
- Фізичні вправи заряджають енергією та підвищують рівень ендорфінів, в результаті чого відбувається довгострокове та стабільне зростання рівня щастя.
Займайтесь спортом та будьте здорові!