По традиції вчителі Вінниці завершили зимові канікули аматорським турніром із настільного тенісу. Шості такі змагання відбулися 10 – 11 січня в спортзалі гімназії № 23, що на Вишеньці.

   Медалі розігрувалися не лише в особистому заліку. Також стартували 11 команд шкіл і 15 пар. Одночасно відбувалися поєдинки на п’яти столах.

Приклад молоді

   На урочистому відкритті учасників привітали директор міського Департаменту освіти Оксана Яценко, депутати Вінницької міської ради Олена і Михайло Лепеї та Олександр Парвадов, голова обласного відділення НОК України Павло Хникін і голова міської
освітянської профспілки Петро Соловей. За словами організаторів, наше місто – один із небагатьох обласних центрів, де проводяться тенісні баталії серед педагогів.

   – Це чудове започаткування. Адже вчителі, які ведуть здоровий спосіб життя, слугують гарним прикладом молоді. Із кожним роком турнір стає більш масовим, покращується рівень організації, – каже Павло Хникін.

   Як нагадує пан Хникін, настільний теніс у Вінниці непогано розвивається, оновлюється матеріальна база.

   – У спорткомплекс «Здоров’я» придбали сучасні тенісні столи. Там проводили навіть молодіжний чемпіонат України. На жаль, місту поки що бракує великого залу, де можна організувати дорослу національну першість, – зауважив Павло Хникін.

   Голова міської освітянської профспілки Петро Соловей нагадав, що у Вінниці проводяться не лише змагання серед вчителів із настільного тенісу. Але й з волейболу, спортивного туризму і легкої атлетики.

   – Тенісний турнір під час канікул і новорічних свят – гарнаможливість педагогам із різних шкіл не лише позмагатися, але й поспілкуватися, – вважає Петро Соловей.

Тенісна «Мекка» для педагогів

   Змагання невипадково проходили саме у 23-й школі. Адже цей навчальний заклад – своєрідна тенісна «Мекка» для педагогів міста.

   – На нашій кафедрі фізичного виховання працює шість педагогів. Намагаємося прищеплювати школярам любов до спорту. Наші вчителі залюбки грають не лише в теніс, але й у волейбол, – каже учасниця турніру Алла Задачина, вчителька фізкультури школи №23.

   Вчитель фізичного виховання і захисту Вітчизни цього ж навчального закладу Петро Зацерковний пояснив, чому господарі виставили дві команди.

   – В нашій школі є багато сильних тенісистів. Вчителі фізкультури не повинні обов’язково домінувати на турнірі. Будь-який педагог може добре грати в теніс, якщо він тримає себе в гарній фізичній формі, – каже Петро Зацерковний.

   Серед учасників був директор міської федерації футболу В’ячеслав Обезюк. Грав за школу № 5, де веде футбольний гурток.

   – Я вперше беру участь в турнірі із тенісу. Граю у нього нечасто – приблизно раз у рік. Тому на перемогу не розраховую, прийшов отримати задоволення від гри. Якщо в професійному тенісі має значення якісна підготовка, то серед аматорів на перший план
виходить швидка реакція, – каже В’ячеслав Обезюк.

   За словами пана Обезюка, справжній спортсмен потроху знає будь-яку гру.

   – Серед футболістів настільний теніс у пошані. Адже він розвиває реакцію, спритність, координацію. Ми навіть влаштовували тенісний турнір серед наших юнацьких футбольних команд. Дітям було дуже цікаво, – додав директор міської федерації футболу.

Із лівшею грати складно

   Напевно, найцікавішими були особисті змагання. В чоловічому фіналі досвідчений організатор турніру, «господар поля» Анатолій Мариянчук здолав молодого Івана Костенка (школа «АІСТ») – 2:0 за партіями. Бронзову нагороду здобув Олег Причишин (школа №18).

   Серед жінок не було рівних вчительці польської мови Лідії Барановській (АІСТ). Разом із нею на п’єдестал пошани підіймали вчительки фізичного виховання Анна Голуб (школа № 20) і Катерина Бацюра (школа № 30).

   Пані Голуб (30 років) єдина серед учасниць виявилася лівшею. Тому іншим жінкам із нею було боротися важкувато. Анна любить грати у настільний теніс, хоча випадає така нагода нечасто.

   – Намагаюся діяти без помилок, акуратно. Я займаюся тенісом лише кілька років, але прагну вдосконалюватися. Приміром, навчилася підкручувати м’ячик. Це приносить позитивний результат, – каже Анна Голуб. – Зазвичай починаю готуватися за місяць до турніру, бо часу бракує. Адже переважно займаюся велоспортом і пішохідним туризмом.

Родинний дует з сімейної школи

   В парних змаганнях перемогу здобула школа № 31, за яку виступали вчителі Валерій Калина та Ігор Стадник. Медалі іншого ґатунку виграли команди шкіл № 18 і № 3.

   В командних баталіях кращою стала сімейна школа «АІСТ». За неї виступали вчителі фізичного виховання Олександр та Іван Костенки (батько і син) та Лідія Барановська. Також до трійки кращих увійшли команди шкіл № 20 і № 23.

   – Я регулярно тренуюся. Останні півроку займаюся тенісом щонеділі. Ця гра зацікавлює динамікою, драйвом. У нашому виді спорту ти постійно рухаєшся і вирішуєш завдання, який ставить перед тобою суперник, – каже Іван Костенко, 27 років. В «АІСТі» діти починають займатися настільним тенісом із третього класу.

   – В нашій школі встановлено вже три тенісних столи. Тому більша частина учнів непогано вміє грати в теніс. Частина із них відвідує міські турніри. Ми виставляємо команду й на шкільну спартакіаду, – додав Іван Костенко.

   Призери змагань в усіх видах заліку отримали цінні подарунки від організаторів.

SHARE