9 грудня в приміщенні готелю «Поділля» відбулася ІІ звітна конференція Дитячо-юнацької футбольної ліги Вінниччини. Її вів голова цієї громадської організації Михайло Дзюба. В президії також були начальник обласного управління з фізвиховання та спорту при Міносвіти Геннадій Бочаров, виконавчий директор Вінницької обласної федерації футболу Михайло Прозоровський і заступник директора Вінницької ДЮСШ «Прем’єр-Нива» Олег Шикір.
Було ухвалено логічне рішення виключити з числа колективних членів ДЮФЛ області ДЮСШ «Ніка» і ДЮСШ «Інтеграл» (обидві – Вінниця) та ДЮСШ Турбова – в зв’язку з ліквідацією цих спортшкіл. Михайло Дзюба повідомив, що тепер до організації входять 37 колективних членів. Він також звернув увагу, що серед 62 ДЮСШ Вінниччини 39 мають футбольні відділення та відповідних фахівців, але далеко не всі чомусь представлені в обласних змаганнях.
Директор ОДЮСШ Блохіна-Бєланова Ігор Коваль повідомив, що Дитячо-юнацька футбольна ліга Вінниччини визнана кращою в Україні, а кращою футбольною ДЮСШ – школа «Динамо» (Київ). Це й не дивно, адже змагання ДЮФЛ в нашій області стабільно проводяться в двох лігах, а кількість команд розширюється. Нині їх 59, що на 7 більше, ніж рік тому.
Старший тренер освітянської ДЮСШ Калинівки Сергій Рабцун погодився з тим, що майстерність кращих юнацьких команд регіону постійно зростає. А локомотивом в цьому процесі є ОДЮСШ Блохіна-Бєланова і ДЮСШ «Прем’єр-Нива», які представлені у вищій лізі ДЮФЛ України.
Директор ДЮСШ Мурованих Курилівців Анатолій Ціона розповів, що його спортшкола має гарну базу, через що тренуватися до цього населенного пункту приїздять навіть команди ОДЮСШ Блохіна-Бєланова.
Виступаючі звертали увагу й на проблемні питання. Михайло Прозоровський нагадав, що футбольним фахівцям необхідно проходити курси (організовані обласною федерацією футболу) і отримувати тренерський диплом категорії «С». Поки що цей процес триває досить повільно.
Олег Шикір пояснив, чому в чемпіонаті області серед юнаків 2005-2006 р.н., який організовує ДЮСШ «Прем’єр-Нива», беруть участь лише 8 команд. Справа в тому, що бракує часу для проведення ігор на СК «Нива», бо вихідними на цьому полі вісім вінницьких колективів проводять поєдинки вищої ліги ДЮФЛ України.
Директор ДЮСШ «Темп» Андрій Сілаков запропонував оцінювати тренерську працю не лише за результатами в змаганнях, але й за якістю проведеної підготовки, технічною майстерністю юних футболістів. Бо тут багато в чому залежить від рівня фінансування і можливостям для відбору дітей – приміром, у великому місті це набагато легше, ніж у селі чи селищі. Підіймалося питання й оцінки досягнень у різних видах спорту не за очками, а за масовістю, в якій футбол не знає собі рівних.
Михайло Куниця звернув увагу на брак кваліфікованих суддівських кадрів – в основному юнацькі змагання судять ветерани, а ось молодь нині неохоче йде у футбольні арбітри.
%d1%84-021 %d1%84-022 %d1%84-024 %d1%84-027 %d1%84-032 %d1%84-034 %d1%84-035 %d1%84-036 %d1%84-039 %d1%84-042 %d1%84-043 %d1%84-045 %d1%86%d0%b5%d0%bd%d1%82%d1%80

SHARE