Міжнародний рейтинговий турнір (Кубок Європи) із сумо відбувся у місті Будапешті (Угорщина) протягом 10-12 січня. Учасниками турніру були спортсмени із Польщі, Росії, Угорщини, Естонії, Німеччини, Азербайджану, Норвегії, а також України. До складу нашої Національної збірної, на ряду із іншими, увійшли сумоїсти із Вінницької області, які тренуються під керівництвом Заслуженого тренера України, Голови Федерації Сумо
Вінниччини Даіаурі Важі Шотаєвича.

Головною ціллю для кожного зі спортсменів було набрати якомога більше залікових очків, які підуть у загальний рейтинг сумоїстів. У кожній ваговій та віковій категорії складають свій рейтинг, головним показником якого є бали, які й завойовуються на подібних турнірах.

«Участь у цьому турнірі дає змогу набрати рейтингові бали, які в майбутньому матимуть вплив на отримання ліцензії на Всесвітні ігри 2021*. До того ж, ці змагання є чудовою підготовкою до Чемпіонату Європи із сумо, який відбудеться у квітні в місті Баку (Азербайджан)», – розповідає учасник змагань у складі Вінницької області і збірної України Важа Даіаурі (син головного тренера).

Спортсмени виступали у різних вагових та вікових категоріях: дорослі, молодь та юніори. У перший день виступали наймолодші учасники змагань – юніори. Другого дня на майданчик для боротьби сумо (дохе) вийшли спортсмени віком до 21 року. У заключний день турніру між собою змагалися дорослі спортсмени віком від 21 року.

У підсумку, Вінницькі сумоїсти привезли із Будапешта відразу ж 18 медалей, 9 із яких найвищого ґатунку, 6 срібних і 3 бронзових. У змаганнях серед дівчат вінничанка Анна Гаврищук посіла два призових місця – перше і третє. Золото вона здобула у ваговій категорії до 60 кілограмів серед молоді. В категорії до 65 кілограмів серед дорослих вона виборола бронзу. Анна є Заслуженим Майстром спорту України.

Бронзову медаль завоював Кандидат у майстри спорту Андрій Пліш. Виборов він її у ваговій категорії до 95 кілограмів серед спортсменів віком до 16 років.

Кандидат у майстри спорту Олександр Загробський завоював срібло у ваговій категорії до 80 кілограмів серед спортсменів віком до 18 років. У ваговій категорії до 85 кілограмів серед спортсменів віком до 21 року він завоював бронзову медаль. Серед дорослих спортсменів вагою до 92 кілограмів йому вдалося вибороти друге місце.

Ілля Білий, який також є Кандидатом у майстри спорту, завоював дві медалі найвищого ґатунку у ваговій категорії до 92 кілограмів серед дорослих і спортсменів віком до 21 року. У віковій категорії до 18 років йому вдалося завоювати срібну медаль (вагова категорія – до 90 кілограмів).

Майстер спорту Данил Явгусішин на цьому турнірі виборов цілих п’ять призових місць. Золото він завоював у вікових категоріях до 16 років (вагова категорія до 95 кілограмів) та до 18 років (вагова категорія до 100 кілограмів). У змаганнях серед молоді Данил виборов два срібла у ваговій категорії до 100 кілограмів та в абсолютній ваговій категорії. У ваговій категорії до 100 кілограмів серед дорослих йому також підкорилася срібна медаль.

Відразу чотири медалі найвищої проби привіз із Міжнародного рейтингового турніру у місті Будапешті Заслужений Майстер спорту Важа Даіаурі. Серед спортсменів віком до 21 року він посів два перших місця у ваговій категорії до 115 кілограмів та в абсолютній ваговій категорії. У цих же вагових категоріях, тільки серед дорослих йому також підкорилося золото.

«Усі команди-учасниці турніру мали сильних спортсменів, але напевно що найважче було виступати проти угорських сумоїстів. Саме їх було найбільше представництво на цих змаганнях», – так висловився про змагання Данил Явгусішин.

*Всесвітні ігри 2021 – одинадцяті Всесвітні ігри, що пройдуть у Бірмінгемі, Алабама (Сполучені Штати Америки). Всесвітні ігри не входять до програми Олімпійських видів спорту.