29 медалей та друге місце у світі – такий підсумок національної паралімпійської збірної команди з лижних перегонів та біатлону на Кубку світу, що завершився у Словенії, м. Кранська Гора/Планіца. Загалом в України 6 золотих, 10 срібних та 13 бронзових нагород. За збірною України – команди США (6 золотих, 5 срібних та 1 бронзова медалі), Австрії (2 золоті та 1 бронзова медалі), Італії (1 золота та 2 срібні медалі), Франції (5 срібних та 1 бронзова медаль) та Німеччини (2 срібних та 3 бронзові медалі).

     У змаганнях взяли участь представники 13 країн. Україну представили на цьому важливому міжнародному спортивному форумі 19 спортсменів, у тому числі – 5 гайдів. 9 представників України вибороли високі нагороди Кубку світу!

     Найкраще від команди виступили Людмила Ляшенко, у доробку якої – 5 золотих та 1 срібна медалі, і Олександра Кононова, яка виборола 1 золоту, 2 срібні й 2 бронзові медалі. Дві срібних медалі здобула Ірина Буй із Бару. Серед спортсменів збірної України наша спортсменка посіла 4-е місце за кількістю нагород.

     Ірина Буй народилася 29 квітня 1995 року у м. Деражня Хмельницької області. Згодом переїхала до Бару. Має уроджену ваду розвитку лівої кінцівки. З 15 років Ірина почала займатися спортом. Дебютувала на міжнародній арені у грудні 2011 року, взявши участь у міжнародних змаганнях з лижних гонок і біатлону. У 2012 році Ірина була зарахована до складу паралімпійської збірної України. Була переможницею фіналу Кубку світу 2013 року. У липні 2013 року її було нагороджено обласною премією «Молода людина року» (номінація «Відкриття року в області спорту»). Спортсменка є майстром спорту міжнародного класу та вже брала участь в Паралімпійських іграх.

 

                                                                                                   Михайло Шафір 

SHARE