Фінальний етап Гімназіади закладів середньої освіти Вінницької області з футзалу серед юнаків 2008 р.н.  відбувся 27 лютого у спортивному залі ВФСТ «Колос». До цього етапу змагань пробилися вісім найкращих команд, які попередньо стали переможцями зональних змагань та пройшли відбір у вирішальні матчі. Вісімку найсильніших колективів склали спортсмени із міста Вінниці, Козятина, Гайсина, Немирова, Шаргорода, Могилева-Подільського, Іллінців та Вапнярки.

   «Фінальний турнір складається із двох етапів. Команди поділені на дві групи шляхом жеребкування, по чотири у кожній. Там кожна із них має зіграти по два поєдинки на виліт. Команди які свої перші матчі виграли, отримують можливість грати у стикових поєдинках за перше місце у групі та відповідно вихід у фінал. Таким чином, перші місця груп грають між собою за чемпіонство, другі місця – за бронзові нагороди, треті – борються за 5 місце, а четверті – за 7», – пояснив формат змагань арбітр обласної Федерації футзалу та міні-футболу Сергій Штельмах.

   Разом із юними футзалістами приїхали їхні батьки і дідусі з бабусями, щоб підтримати своїх дітей та онуків. Ось як висловився про своїх онуків-близнят Анатолій Голота із Могилева-Подільського: «Мої хлопці обидва дуже люблять футбол і залюбки займаються ним. Один із них грає в полі, а інший стоїть на воротах. Ми приїхали усі разом на ці змагання, оскільки їм потрібна підтримка. Вони ще зовсім малі, але я дуже задоволений, що вони займаються спортом».

   Були на турнірі також тренери зі спортивних шкіл міста Вінниці. «Я прийшов подивитися на гру юних спортсменів, оцінити їхній рівень підготовки, порівняти зі старшими спортсменами. Можливо тут грають відомі у майбутньому футболісти. На такі змагання цікаво сходити, оскільки у дітей багато емоцій і це робить спорт цікавішим», – розповідає тренер ДЮСШ «Прем’єр-Нива» 2005 р.н. Андрій Гафтонюк.

Дубль голкіпера

   Змагання проходили на двох спортивних майданчиках, на кожному із яких свої матчі грали учасники певної групи. У квартеті «1» зустрічалися команди із Шаргорода, Гайсина, Іллінців та Вінниці. У першому поєдинку футзалісти із Вінниці переграли своїх однолітків з Іллінців із рахунком 2:0. Такі самі цифри світилися на табло у поєдинку між Шаргородом та Гайсином (на користь перших). У стикових поєдинках за третю сходинку у групі Гайсин переграв Іллінці із рахунком 3:1. Найрезультативнішим матчем у цьому квартеті став поєдинок за вихід у фінал змагань. Команда Вінниці впевнено перемогла футзалістів із Шаргорода 4:1. Родзинкою матчу став гольовий дубль голкіпера вінничан. Він двічі зумів відзначитися у воротах суперників, спіймавши їхнього воротаря на помилці.

   «На цих змаганнях я представляю команду із ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 міста Вінниці як учитель фізичної культури, а так я треную дітей 2009-2010 р.н. в ОДЮСШ «Блохіна-Бєланова» Дітки теж займаються у своїх спортивних школах, де і грають футбол. Майже всі виховуються у ДЮСШ «Премєр-Нива» і один із них виступає за ОДЮСШ «Блохіна-Бєланова». На цих змаганнях вони представляють свій навчальний заклад, попередньо вигравши чемпіонат міста», – розповідає учитель фізичної культури
ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 міста Вінниці Дмитро Маринович.

Найрезультативніша гра турніру

   У групі «2» виступали колективи із Вапнярки, Могилева-Подільського, Немирова та Козятина.

   «На ці змагання із нашого міста приїхали відразу кілька учителів фізичної культури, команда юних футзалістів та їхня підтримка (батьки і дідусі з бабусями), – розповідає учитель фізичної культури Гімназії №1 міста Могилева-Подільського Михайло Бобих. –  Діти займаються у міській ДЮСШ та часто виступають на подібних турнірах. Нас запрошують на змагання до Білорусії та Молдови. У місті є створені умови для тренувань, щоб діти займалися спортом, але доводиться орендувати спортивні зали взимку. Ми активно беремо участь у спортивних змаганнях з різних видів, намагаємося популяризувати здоровий спосіб життя серед дітей».         

   У першому матчі цього квартету зустрічалися між собою команди Немирова та Козятина, які в підсумку показали найрезультативнішу гру всього турніру. Команда із Козятина впевнено перемогла суперника із рахунком 5:2. У другому поєдинку групи в напруженій боротьбі команда із Могилева-Подільського здолала суперників із Вапнярки з рахунком 2:1. У боротьбі за третю сходинку квартету та можливість грати за п’яте місце на турнірі зійшлися команди Немирова та Вапнярки. Матч завершився із рахунком 5:1 на користь футзалістів із Немирова. За вихід у фінал турніру боролися козятинські та могилів-подільські учні. Гра завершилася із розгромними 4:0 на табло. Перемогли футзалісти із Козятина.

   «Говорячи про ці змагання та про підготовку спортсменів, потрібно виділяти загальнокомандний рівень та індивідуальні навички. Є команди на цих змаганнях, які показують високий рівень тактичної підготовки. Можливо не заладилося із результатами, але гра та підхід до поєдинків з точки зору стратегії – на висоті. Є також окремі гравці у командах, які показують розумну та доволі зрілу гру. Такі хлопчики у майбутньому можуть чогось досягти, якщо не покидатимуть тренувань», – розповідає Сергій Штельмах.

Боротьба за медалі

   За підсумками групового етапу визначилися пари команд, які боротимуться між собою за відповідні місця та медалі турніру. У боротьбі за сьоме місце повинні були змагатися команди Іллінців та Вапнярки, але перші знялися із турніру після двох матчів у групі, тому футзалісти смт Вапнярки автоматично стали сьомими.

   Матч за п’яту сходинку відбувся між представниками Гайсина та Немирова. Основний час поєдинку завершився із рахунком 1:1, тому довелося бити післяматчеві пенальті. У цій лотереї влучнішими виявилися гайсинські футзалісти (3:2 у серії).

   Матч за бронзові нагороди між Шаргородом та Могилевом-Подільським став найзапеклішим протистоянням турніру. Голи глядачі побачили тільки у другому таймі, але саме вони і вирішили результат матчу. Спочатку гравець команди із Могилева-Подільського відкрив рахунок ударом зі штрафного. За кілька хвилин до кінця матчу футзалісти із Шаргорода зрівняли рахунок, а через хвилину вийшли вперед та встановили остаточний рахунок поєдинку 2:1.

   У фіналі зустрілися спортсмени із Козятина та Вінниці. Представники обласного центру на класі переграли суперників із рахунком 2:0 та стали переможцями змагань.

   «Ми виграли міські змагання та готувалися до цього турніру у своїх спортивних школах. Зараз ми тренуватимемося до виступів на Всеукраїнських змаганнях. Виділити якусь одну команду, з якою найважче було грати – напевно неможливо. На кожний матч налаштовувалися серйозно і в підсумку перемогли», – розповідають футзалісти-чемпіони.

   Учасники змагань отримали сувеніри, а трійка найкращих – грамоти, медалі і кубки. Нагородили також учителів фізкультури, які разом зі своїми учнями стали призерами турніру.

Андрій МАКРУШИН     

SHARE