nocvn5637

Фініш минулого тижня у Вінниці пройшов під знаком міжнародних велоперегонів. Не помітити їх було просто неможливо, адже в зв’язку зі змаганнями рух міста три дні було частково перекрито. Змагання пройшли за підтримки відділення НОК України Вінницької області, спорткомітету Вінницької міської ради, спортуправління Вінницької ОДА. «Своє плече» підставили шляховики, управління охорони здоров’я, медицини, працівники ДАІ та інші служби. Співорганізатором перегонів виступив і міжнародний спортивний клуб «ISD» (Донецьк).

Війна на Донбасі змусила керівництво Федерації велоспорту України переглянути місце проведення відомої міжнародної велогонки «Гран-прі ISD», яка 7 років проходила у Донецьку. От і було прийнято рішення про проведення таких відповідальних змагань у 2015 році в місті над Бугом Вінниці.

На міжнародні змагання завітали велосипедисти з України, Білорусі, Молдови, Казахстану, Чехії, Словаччини, Угорщини, Румунії, Франції та США. Загалом виступили 14 команд. Стартувала понад сотня професійних велогонщиків. Такий сильний склад вдалося зібрати завдяки тому, що на перегонах у Вінниці можна було заробити залікові очки, які впливають на здобуття путівки на Олімпіаду.

Змагання складалися з трьох окремих велогонок. Одразу після урочистої частини пройшов чемпіонат України «критеріум» на призи вінницького срібного олімпійського призера з велоспорту Сергія Чернявського. Велосипедисти накрутили 22 кола (по 2,8 км кожен) навколо Центрального парку ім. М.Горького. Спеціально для цього була повністю перекрита вул. Театральна та частково інші вулиці за маршрутом. Тисячі містян прийшли подивитися, як змагаються провідні велосипедисти України та світу.

Тут переміг киянин, майстер спорту міжнародного класу Андрій Кулик. А друге місце зайняв його одноклубник, майстер спорту з Вінниці Олександр Превар. На жаль, він виступав за столичну команду «Коллс», адже місто над Бугом не виставило збірну на ці змагання.

Наступного дня пройшов «Гран-Прі Вінниця». Змагалися 162,4 кілометри від площі Василя Стуса. Перші три місця посіли кияни на чолі з майстром спорту міжнародного класу Віталієм Буцом.

В «Гран-Прі ISD» спортсмени долали дистанцію 141 км. Наша надія на медаль Олександр Превар цього разу не вийшов на старт. Перші два місця знову посіли київські гонщики, а третім залишився Максим Васильєв (донецька команда ISD).

Окрім основного змагання, відбулися розважальні велогонки серед любителів, ярмарки спортивних товарів і сувенірів. А поки вболівальники чекали спортсменів, вони мали можливість на площі Василя Стуса пограти в баскетбол, настільний теніс, взяти участь у веселих розіграшах.

Свої оцінки змаганням надали фахівці і організатори.  

Заслужений майстер спорту з велоспорту, срібний олімпійський призер, начальник управління з питань сім’ї, молоді та спорту Вінницької облдержадміністрації Сергій Чернявський:

– Дуже хотілося б, що «Гран-Прі ІСД» наступного року проводили в мирному Донецьку. А у нашому місті залишилося б «Гран-Прі Вінниці». Щоб організувати ці перегони, ми закумулювали велику кількість ресурсів. Були залучені представники управлінь культури, охорони здоров’я шляхові служби, ДАІ, тощо.

Взагалі велоспорт на Вінниччині розвивається непогано, але люди про це знають мало. Саме для популяризації цього виду спорту ми й організовуємо ці змагання. Спостерігати за ними цікаво, адже у гонці «критеріум» спортсмени рухаються на дистанції зі швидкістю 50 – 55 км/год. А середня швидкість сягає не менше 45 км/год. Дороги у Вінниці цілком підходять для проведення велоперегонів високого рівня.

Щоб покращити рівень розвитку велоспорту на Вінниччині, необхідно збільшувати його фінансування. Але тільки бюджетними коштами не обійтися, адже вартість професійного велосипеда сягає 10 тисяч доларів.

Голова відділення НОК України Вінницької області, срібний олімпійський призер з плавання Павло Хникін:

– На змагання я завітав в якості глядача. Приїхав на велосипеді, щоб зручно було добиратися до різних місць перегонів. Адже є велосипедистом-аматором. Хочеться, щоб такі змагання стали традиційними. Добре, що вони проходять в самому центрі міста – це слугує пропагандою спорту і взагалі здоровому способу життя.

 

nocvn5634

nocvn5618
nocvn5636
nocvn5627
nocvn5619

nocvn5620

nocvn5635
nocvn5629
nocvn5630
nocvn5631
nocvn5621
nocvn5622
nocvn5623
nocvn5624
nocvn5625
nocvn5626
nocvn5617