Відкритий чемпіонат України у багатоденній гонці (юніори, юніорки) пройшов у
місті Вінниці 4-8 липня 2018 року. Організатори змагань – Міністерство молоді та спорту України, Федерація велосипедного спорту України і Вінницька обласна державна адміністрація. Головний суддя змагань НК ФВСУ Михайло Музика (м. Дубно), головний секретар НК ФВСУ Діана Жукова (м. Донецьк). У змаганнях прийняло участь 57 учасників, з них 19 жінок, які представляли 12 команд. Змагались також гості з Республік Молдова і Азербайджан.

У складі команди Вінницької області виступали: Олександр Сметанюк, Дмитро
Бартюк, Андрій Нізельський, Юрій Корзінін і Андрій Позур. Тренер – представник
команди, ЗТУ Василь Пастернак, тренер – Олександр Волинець.

1-й етап – індивідуальна групова гонка, юніори 122 км., сер. шв. 39,85 км/год.
Чемпіоном став Руслан Кошовий, м. Київ – 3:03:41. Вінничани: Дмитро Бартюк – 3 місце , 3:04:25, Сметанюк – 26, Нізельський – 24, Корзінін – 26.

2-й етап – індивідуальна гонка на час, дистанція 16 км. Чемпіон – Олег Канака,
Львівська – 19.27,214. Вінничани – Олександр Сметанюк – 6 місце, Дмитро Бартюк – 7,
Юрій Корзінін – 22, Андрій Нізельський – 36. У командному заліку після двох етапів
команда Вінницької області на 3 місті.

3-й етап – індивідуальна групова гонка, юніори 108 км., сер. шв. 40,68 км/год.
Чемпіоном став Ярослав Гнідашев, м. Київ – 2:39:25. Вінничани: Дмитро Бартюк – 3
місце, Олександр Сметанюк – 10, Андрій Нізельський – 20, Юрій Корзінін – 31. У
командному заліку після трьох етапів команда Вінницької області залишилась на 3 місті.

4-й етап – індивідуальна групова гонка, юніори 97 км., сер. шв. 40,32 км/год.
місце, Олександр Сметанюк – 11, Андрій Нізельський – 19, Юрій Корзінін – 24. У
командному заліку після чотирьох етапів команда Вінницької області залишилась на 3
місті.

У загальному особистому заліку Вінничани посіли: Олександр Сметанюк – 4 місце,
Дмитро Бартюк – 5, Юрій Корзінін – 23. Андрій Нізельський – 34.

Загальні командні результати чемпіонату: 1 місце – Миколаївська область 1 ком., 2
місце – команда Олімпійського коледжу ім. Піддубного, 3 місце – Вінницька, 4 місце –
Львівська, 5 місце – Донецька, 6 місце – команда БВ УФК Київська обл., 7 місце – друга
команда Миколаївської області.

За результатами проведеного чемпіонату відібрана збірна команда України, яка
зразу з Вінниці виїжджає в місто Брно, Чехія для участі в чемпіонаті Європи, який пройде 12-15 липня. Побажаємо їм успішно представляти нашу країну на цьому Європейському форумі велосипедистів.