nocvn5817

Останнє десятиріччя в українському хокею на траві пройшло під знаком домінування вінницької команди «Олімпія-Колос-Секвоя-ШВСМ». Клуб головного тренера національної команди України Павла Мазура незмінно вигравав чемпіонати країни, слугував кістяком для всіх збірних і успішно виступав на європейському рівні.

Чия нічия?

Але вчора, 21 червня, в Україні з’явився новий «трав’яний» чемпіон з хокею. Це інша вінницька команда «ШВСМ-Олімпія-Педуніверситет». Перед завершальною домашньою грою чемпіонату країни вона випереджала багаторічних чемпіонів на чотири очки. Тому результат очного двобою лідерів в турнірному плані вже нічого не вирішував.

Але дербі все одно було досить цікавим. На полі були і бійки, і вилучення, і красиві голи. По ходу матчу «Олімпія-Колос-Секвоя-ШВСМ» програвала з рахунком 1:4. Але все ж спромоглася звести гру унічию – 4:4.

Отже, чемпіоном України після багаторічної перерви став клуб «ШВСМ-Олімпія-Педуніверситет». Його гравці після фінального свистка дербі на радощах почали підкидати в повітря головного тренера Миколу Касянчука. На другому місці залишилася «Олімпія-Колос-Секвоя-ШВСМ». На третьому, як і торік, – збірна Черкаської області. Вперше високе четверте місце серед восьми команд посіла вінницька СДЮШОР «Олімпія», складена з молодих гравців.

Мало глядачів

Під час урочистого закриття команди нагороджували перший віце-президент федерації хокею на траві України і директор ОСДЮШОР «Олімпія» Федір Новік, засновник вінницького «зеленого» хокею професор Віктор Костюкевич, голова відділення НОК України Вінницької області дворазовий олімпійський призер Павло Хникін, заступник начальника управління з питань сім’ї, молоді та спорту Вінницької облдержадміністрації Олександр Олійник і меценат хокеїстів Ігор Волков.

Нагороди отримали найсильніші гравці чемпіонату країни в різних амплуа. Кращим воротарем став Сергій Коваль, гравцем – Олександр Дяченко (обидва – «ОКС»), півзахисником – Андрій Кошеленко, нападником – Антон Сердюк (обидва – «ШВСМ»).

– Ігрові олімпійські види спорту на Вінниччині необхідно розвивати. Але проблема хокею на траві та деяких інших видів – в недостатній кількості вболівальників на трибунах. Організаторам змагань ігровиків варто більше працювати для залучення глядачів, – прокоментував Павло Хникін.

–«Олімпія-Колос-Секвоя-ШВСМ» і «ШВСМ-Олімпія-Педуніверситет» – приблизно дві рівних за класом команди. Ми умисно розвели найсильніших виконавців, щоб підвищити конкуренцію. Хоча спортсмени старше 24 років грають переважно за команду Миколи Касянчука. Ми задоволені й високим четвертим місцем СДЮШОР «Олімпія». Адже вона є основою для збірної України серед молоді, яка через місяць змагатиметься на чемпіонаті Європи, – відзначив Федір Новік.

Рівень вінницького хокею падає

Головний тренер команди «ШВСМ–Олімпія-Педуніверситет» Микола Касянчук виявився засмучений тим, що рівень вінницького хокею, за його словами, падає – в зв’язку з переходом гравців високого рівня до чемпіонатів інших країн.

– Лише цього року наш клуб залишив один хокеїст і три – команду «ОКС». Вони перебираються до Білорусії та Італії, – пояснив Микола Касянчук.

За словами Миколи Касянчука, другу частину чемпіонату України його клуб провів краще, ніж конкуренти з міста над Бугом. Зокрема, він двічі здолав клуб Павла Мазура і в останньому турі зіграв з ним внічию.

– Лідерами команди є Андрій Кошеленко, Антон Сердюк і Дмитро Мелекесцев, а також надійний воротар Юрій Перепелиця. Тріумф нашої команди є цілком заслуженим. Наш клуб – непрофесійний, більшість гравців – працюючі. Тому проблемою є збирати їх на офіційні поєдинки. Легше в цьому плані зі студентами, – підсумував Микола Касянчук.

Реванш у Кубку?

«Олімпія-Колос-Секвоя-ШВСМ» 15 разів вигравала літній чемпіонат України з хокею на траві.

– Цього року ми не змогли вибороти «золота» з кількох причин. По-перше, кілька наших лідерів перебралися до клубів Білорусі. Незважаючи на це, наш склад – приблизно на тому ж рівні, що і у головних конкурентів. Хоча у команди «ШВСМ-Олімпія-Педуніверситет» є дещо більше досвідчених гравців. Водночас я засмучений тим, що наша молодь зростає не так швидко, як хотілося б. Зокрема, молоді гравці не використовують зручні гольові ситуації, через що ми й поступалися конкурентам в очних двобоях, – сказав головний тренер команди «Олімпія-Колос-Секвоя-ШВСМ» Павло Мазур. – До речі, зараз з нашої команди намагаються переманити за кордон не лише досвідчених ветеранів, але й 20-річну молодь. Якщо це станеться, то про прогрес мови не може йти.

Павло Мазур обіцяє спробувати реваншуватися в Кубку України, який стартує 30 серпня. А також ставить перед своєю командою задачу повернути чемпіонство в наступному чемпіонаті України.

Але перед цим національна збірна, яка складається з вінничан і вихованців вінницького хокею, 19 липня стартує на чемпіонаті Європи (в другій за значенням групі) в Празі (Чехія). Там нашими суперниками у підгрупі будуть збірні Хорватії, Польщі і Шотландії. В іншій підгрупі поміряються силами команди Австрії, Чехія, Азербайджан, Швейцарія.

– До збірної України плануємо запросити вісім білоруських легіонерів і десять гравців сильніших вінницьких команд. Остаточний склад буде затверджено на п’ятиденному зборі, який почнеться 10 липня в Вінниці, – розповів Павло Мазур.

nocvn5823 nocvn5818 nocvn5819 nocvn5820 nocvn5821 nocvn5822 nocvn5811 nocvn5812 nocvn5813 nocvn5814 nocvn5815 nocvn5816 nocvn5803 nocvn5804 nocvn5805 nocvn5806 nocvn5807 nocvn5808 nocvn5809 nocvn5810 nocvn5800 nocvn5801 nocvn5802