У Крижопільському районному будинку культури провели відкриту першість під назвою «Шахи – це круто!». Грали учні 1-11 класів шкіл і вихованці закладів професійної освіти.

   Стартували 84 учасники із Крижопільського, Піщанського, Томашпільського районів і обласного центру. Серед них були не лише представники райцентрів, але й понад десятка сіл. Велика команда Вінниці, яка складалася із 16 гравців, вперше прибула на Крижопільщину. Це була збірна ДЮСШ № 6 і клубу «Романтик». Її поїздка відбулася за підтримки депутата міської ради Володимира Околіти і благодійного фонду «Хесед Емуна». Серед шахових «романтиків» виявилася й наймолодша учасниця змагання – шестирічна Поліна Красилівська.

   Турнір відкрив Крижопільський селищний голова Олександр Третьяков. Із вітальним словом виступили начальник відділу культури, молоді та спорту Крижопільської РДА Оксана Кройтор, голова профспілки працівників сільського господарства району Віктор Магуран і представник громадської організації «Акорд» Олександр Гіроль. А представник обласної федерації шахів привіз в дарунок крижопільчанам 10 комплектів фігур та шахівниць і нагородив спонсорів турніру почесними грамотами. Перед початком ігор організатори запропонували цікаву концертну програму від представників районного будинку культури і школи естетичного виховання.

   Місцеві гравці дали бій більш досвідченим шахістам із Вінниці! Але чемпіоном став саме спортсмен обласного центру – 11-річний Владислав Пюро, який виграв всі партії. Срібну медаль здобув інший вихованець клубу «Романтик» Назар Григоренко. На третьому місці – Даніель Фаренюк (с. Дмитрашківка, Піщанського району).

   Серед дівчат трійку кращих склали Олена Мордванюк (с. Соколівка, Крижопільський район), Вікторія Швець (Вінниця) і Олександра Мордванюк (с. Соколівка). Окремо відзначили кращих серед учасників Крижопільського району та учнів професійно-технічних закладів. А також інших спортсменів, які посіли високі місця в загальному заліку. Загалом нагородили близько половини гравців!

   Усі призери турніру отримали грамоти відділу культури, молоді та спорту Крижопільської РДА, подарунки від Крижопільської селищної ради, грошові винагороди від спонсорів. Всіх учасників пригостили чаєм і солодощами, а гостей турніру запросили на обід та ознайомитись із пам’ятками і краєвидами Крижополя.

   «Змагання вдалося провести спільними зусиллями. Основним організатором турніру виступив відділ культури, молоді та спорту Крижопільської РДА (начальник – Оксана Кройтор, спеціаліст з питань молоді та спорту Наталія Дубина). Співорганізаторами – районна організація Всеукраїнського ФСТ «Колос», відділ освіти Крижопільської РДА, громадська організація «Акорд». Ми також вдячні за спонсорську підтримку Крижопільській селищній раді, обласній федерації шахів, підприємцям Михайлу Присяжнюку та Віталію Роїку, профспілці працівників сільського господарства району», – сказав один із ініціаторів проведення турніру Олександр Гіроль.

   Останнім часом на Крижопільщині намагаються проводити змагання із особливим підходом, недарма назвали відкритий турнір «Шахи-це круто».

   «Треба, щоб діти почали це розуміти. Масовість та географія наших змагань постійно зростають. Намагаємося заохочувати діток гарними призами. Причому відкриті турніри проводимо не лише в Крижополі, але й в селах Жабокричі, Городківці тощо, – зазначив Олександр Гіроль, – поки що наші результати на обласному рівні доволі скромні, але ми постійно розвиваємося. Дітей у Крижополі тренуємо ми із Віктором Магураном. На тренування приїздять й діти з навколишніх сіл. А серед вихованців тренера із Соколівки (Крижопільський район) Миколи Лозовського є відомий міжнародний майстер Костянтин Борсук, який нині мешкає в Одесі».

Михайло ШАФІР

 

SHARE