На новорічному міжнародному турнірі з естетичної гімнастики «Зимовий Кубок Кишинева», що завершився 27 грудня, вінницькі гімнастки стали переможцями у категоріях 12-14 років (6 дівчат) та 8-10 років (7), а також здобули 2-е місце серед малечі віком 4-6 років (10). Переможниці і призерки були нагороджені медалями, кубками і грамотами міжнародного зразку.

Ось імена наших «золотих» медалісток:

– команда «Сузір’я» (ДЮСШ «Темп»), 12-14 років: Зіна Паращук, Маргарита Король, Катя Бойван, Ліза Лапіна, Юля Кустова і Таіса Кухар;

– команда «Подоляночка» (ДЮСШ «Темп»), 8-10 років: Маша Бойван, Марина Білошкурська, Оля Кравець, Саша Мельничук, Ганна Тетерина, Ліза Ломакіна і Іванка Пухлянко.

винничанки чемпионки

Окрім України, в змаганнях взяли участь збірні Болгарії, Румунії, Молдови та Придністров’я. Спортсменки виступали у Палаці спорту Кишинівського університету. Боролися за першість у 8 номінаціях.

В естетичній гімнастиці, на відміну від художньої, змагаються не особисто, а тільки командою. І кращих виявляють за синхронністю виконання вправ усіма гімнастками команди.

– Наші дівчата виступали не просто, як вінничанки, а як спортсменки збірної України, – сказала керівник вінницької делегації, тренер ДЮСШ «Темп» Світлана Єгорова. – Справа у тому, що Федерація естетичної гімнастики України надала нам право сформувати з вінницьких дівчат національну збірну.

– Нам, батькам, що приїхали на турнір до Кишинева, було дуже приємно, коли повний зал з шаною сприймав гімн України та підйом Державного прапору на честь перемог наших гімнасток, – зазначила Тетяна Лапіна, мати юної гімнастки. – В столиці Молдови  естетична гімнастика має значну популярність. Численні вболівальники гідно оцінювали оплесками виступи вінничанок.

За словами Світлани Єгорової, наших гімнасток глядачі особливо підтримували, зважаючи на те, Україна змушена захищати свою Незалежність на Донбасі.

Володимир ШАФІР