15 – 16 квітня у Вінниці відбувся 10-й меморіал 14-разової чемпіонки СРСР з плавання, 29-разової рекордсменки СРСР та України, фіналістки Олімпійських ігор-1952 Марії Гавриш. Спортсмени 1999 р.н. і молодші змагалися в басейні Палацу дітей та юнацтва ім. Лялі Ратушної. Серед них були кандидати і майстри, призери і чемпіони України. Турнір пройшов за підтримки відділення НОК України Вінницької області і спорткомітету Вінницької міської ради.

Меморіал отримав міжнародний статус, адже в ньому взяла участь команда м. Кельце (Польща). Також до Вінниці приїхали збірні Південноукраїнська, Києва, Бердичева і Хмельницького. Їм протистояли дві команди господарів – «Авангард» і басейну Палацу дітей та юнацтва. Загалом на вінницькі блакитні доріжки виходили понад 100 молодих плавців.

На урочистому відкритті меморіалу квітами вшанували Ніну Гавриш (сестру Марії Гавриш) і поважного ветерана – заслуженого тренера України Анатолія Корчинського.

– Незабаром буде вже 15 років, як сестри немає з нами. Приємно, що її пам’ять вшановують вже десятим, ювілейним меморіальним турніром. Цим задоволені і діти, і онуки, і правнуки, і Марії, – сказала Ніна Гавриш.

Учасників привітали голова відділення НОК України Вінницької області, дворазовий олімпійський призер з плавання Павло Хникін, заступник голови спорткомітету Вінницької міської ради Роман Семчук і директор Вінницького міського Палацу дітей та юнацтва Світлана Мосійчук. Серед іншого, йшлося, що цього року іменем Марії Гавриш назвали одну з вінницьких вулиць (колишня Бєлінського).

– В меморіалі беруть участь відомі на юніорському рівні плавці. Також тут можна побачити деякі нові техніки. Все це зацікавлює до тренувань наших молодих спортсменів, – відзначив голова відділення НОК України Вінницької області, дворазовий олімпійський призер з плавання Павло Хникін. – Якщо порівняти рівень українського плавання з польським, то ми поки  що маємо деяку перевагу. Адже найкращі молоді польські плавці нерідко переїздять на навчання до США. А ось басейнів у Польщі набагато більше, ніж в Україні.

– Приємно, що турнір поступово стає міжнародним, розширюється його географія. Це підіймає змагання на більш високий рівень. Меморіал Марії Гавриш слугує гарною підготовкою для майбутніх офіційних міжнародних і всеукраїнських змагань, – сказав заступник голови спорткомітету Вінницької міської ради Роман Семчук.

Медалі були розіграні в 10 особистих видах програми і чотирьох естафетах. Команда плавців Вінницького Палацу дітей та юнацтва (ПДЮ) ім. Лялі Ратушної перемогла у загальнокомандному заліку, а також в естафеті 4 на 50 метрів кролем та у комбінованій естафеті. Другою к командному заліку стала команда СДЮСШ Києва, третьою – центру фізвиховання школярів з Хмельницького.

В особистому заліку кращими спортсменами меморіалу за сукупністю показників були визнані вінничанин Олексій Хникін (серед юніорів) і Олександра Томашевська з Польщі (серед юніорок). Вони були нагороджені красивими кубками відділення НОК України Вінницької області.

– Плавці команди Вінницького міського Палацу дітей та юнацтва  краще за інших підготувалися до цих стартів. Водночас на чемпіонатах України та міжнародних змаганнях нашим спортсменам буде складно швидко адаптуватися до 50-метрової доріжки, адже у Вінниці всі басейни 25-метрові, – прокоментував головний суддя меморіалу, вінничанин Сергій Коваль.

IMG_8956 IMG_8959 Дистанцію долає Віктор Хникін Нагородження естафетників фут 051 фут 058 фут 059 фут 065 фут 070 фут 076 фут 077 фут 080 фут 081 фут 082 фут 084 фут 087 фут 091 фут 094 фут 098 фут 100