Сьогодні, 25 травня, у Вінниці відбулася всеукраїнська Спеціальна олімпіада серед молоді з розумовими вадами. Юнаки і дівчата віком від 12 до 24 років грали в футбол на стадіоні Центрального парку культури і відпочинку. Аналогічні змагання Спеціальної олімпіади нині відбуваються у майже всіх країнах Європи та США.

Якісний арбітраж і подарунки

– Восьмий рік ми беремо участь в Спеціальній олімпіаді з футболу. Діти задоволені, їм подобається змагатися. Лише цього року грати дещо заважає дощик, – каже вчитель-реабілітолог Вінницької організації «Відкриті серця» Тетяна Басенко. – У нас немає власного поля, але гравці мають можливість тренуватися на майданчику центру «Промінь» і пляжі «Спартак».

Захід підтримали Вінницький обласна федерація футболу, Вінницький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і меценати.

– Ми вже десять років допомагаємо Спеціальній олімпіаді. Зокрема, забезпечуємо якісний арбітраж турніру і даруємо командам футбольні м’ячі, – сказав виконавчий директор Вінницької  обласної федерації футболі Михайло Прозоровський.

– Учасники таких змагань відчувають себе потрібними, кожен з них вже є переможцем. І тому Спеціальна олімпіада приносить чималу користь, – звернула увагу директор Вінницького інституту Університету «Україна», депутат Вінницької міської ради Ганна Давиденко.

– Ми підтримуємо спортсмені з різними видами нозологій. Зараз підготували подарунки для футболістів молодшої вікової категорії. Кошти на це збирали на благодійному аукціоні та інших заходах, – розповіла громадський діяч Катерина Поджаренко.

Команди з п’яти областей

На старт вийшли 10 команд, які представляли Вінницьку, Харківську, Хмельницьку, Рівненську області і Київ. Вони були розбиті на два дивізіони, в залежності від майстерності. Також в збірних були американські волонтери, які на полі допомагали своїм партнерам.

– В кожній з команд різна кількість спортсменів з розумовими відхиленнями, які поєднуються з фізичними вадами. Тому ми й розділяємо колективи на дивізіони, – сказав виконавчий директор Спеціальної олімпіади України Андрій Підварко.

Учасники були нагороджені грамотами, медалями і сувенірами Спеціальної олімпіади України. Також кожна команда отримала в подарунок м’яч від Вінницької обласної федерації футболу.

У одному з дивізіонів перемогла команда Вінницького навчально-реабілітаційного центру, в другому – центру «Паросток» (Вінниця). Призові місця також посіли команди Києва, Рівного, Серебрії (Могилів-Подільський район Вінницької області) і «Відкриті серця» (Вінниця).

фут 426 фут 427 фут 429 фут 430 фут 431 фут 434 фут 435 фут 436 фут 438 фут 444 центр

SHARE