В Бразилії стартувала Паралімпіда (Олімпіада серед спортсменів-інвалідів). Серед трьох учасників з Вінниці найбільші шанси на медалі має переможець Кубку світу з кульової стрільби Олексій Денисюк.

Директор обласної дитячо-юнацької спортивної школи стрільби, віце-президент Вінницької обласної федерації кульової стрільби Віктор Щерба поділився подробицями його виступу та нагадав про інші досягнення своїх вихованців.

– Ми чекаємо результати з Ріо-де-Жанейро (Бразилії), де наш Олексій Денисюк стартуватиме в стрільбі с пістолета

одразу в трьох вправах  – на 10, 25 і 50 метрів. Він змагатиметься  9, 11 і 14 вересня. Нагадаю, Олексій Денисюк в одній з вправ стрілятиме з сучасного пневматичного пістолету, який для нього придбала наші обласна адміністрація і обласна рада. Також вихованець заслуженого тренера України Дениса Мустафаєва в Ріо візьме участь в двох вправах з малокаліберної бойової зброї, – каже Віктор Щерба.

– Вікторе Леонідовичу, з якими результатами зустрічаєте День фізичної культури і спорту?

– В цьому році наша ДЮСШ стрільби зайняла друге місце в Україні серед 28 шкіл такої рівня. Богдан Кириленко і Павло Крепостняк вибороли медалі на двох чемпіонатах Європи – зі стрільби з малокаліберної зброї в Таллінні (Естонія) і зі стрільби з пневматичної зброї в Угорщині. В цьому році 12 спортсменів нашої школи входять до складу національної збірної України з кульової стрільби, ще два – до збірної зі стендової стрільби (стендовиків готує тренер Володимир Соколов). Також нас вперше порадували лучники – Юрій Чорноліс зайняв восьме місце на чемпіонаті Європи серед юніорів.

Як каже Віктор Щерба, вінницьких стрільців підтримують органи влади. Рік тому вони отримали від голови ОДА сертифікат на чверть мільйона гривень. На ці кошти було закуплено електронні установки, пістолети і гвинтівки німецького виробництва, що дало можливість підвищити результати.

Віктор Щерба звернув увагу на те, що необхідно опікуватися не лише спортом вищих досягнень.

– Наші юнаки мають вчитися тримати зброю. Як кажуть, порох треба тримати сухим, щоб громадяни Україна мали впевненість у завтрашньому дні. Поки що відділення обласної школи стрільби є лише у Вінниці, Бершаді і Хмільнику. З нового року будемо просити ще кілька тренерських ставок, щоб покращити роботу і в інших районах.

!!!!! центр3-360x480

SHARE