Перед розширеним виконкомом обласної Асоціації футболу провели жеребкування пар ¼ фіналу Кубку Вінниччини. Спортивному директору цієї громадської спілки Ігорю Павленку допомагали провідні місцеві тренери Юрій Наровицький та Юліан Мисак.

   Всі охочі могли спостерігати за процедурою. До чвертьфінальної стадії не пробився чинний лідер вищої ліги області ФК «Томашпіль». За його відсутності фаворитами могли вважатися решта команд елітного дивізіону. В першу чергу це ФК «Орлівка» (Теплицький район), який йде на другій позиції у «вишці» із великого футболу, а нещодавно виграв обласний аматорський чемпіонат із футзалу. А також «Факел» (Липовець), «Моноліт» (Козятин) і «Авангард» (Ладижин), що посідають у вищій лізі відповідно місця із третього по п’яте.

   «Сліпий» жереб звів між собою фаворитів «Моноліт» (Козятин) і ФК «Орлівка». Решта пар такі: «Горизонт» (Хоньківці) – «Авангард» (Ладижин), «Поділля» (Кирнасівка) – «Локомотив» (Жмеринка), «Факел» (Липовець) – «Поділля» (Крижопіль). Планується, що перші ігри пройдуть одразу після завершення карантину – 4-5 квітня.

   На засіданні виконкому визначили дату фінального матчу Кубку області – 13 червня. А ось місце проведення ще невідомо. Адже, згідно із регламентом, фінал має проходити на нейтральному полі. Гратимуть не у Вінниці, а в одному із районів із метою популяризації гри №1.

   Вів засідання голова обласної Асоціації футболу Ігор Гатауллін. Він презентував проект календарю весняної частини чемпіонату Вінниччини серед дитячо-юнацьких команд і регламент змагань на призи клубу «Шкіряний м’яч». Затвердили й проект календарю чемпіонату області серед аматорів.

   Голова комітету арбітрів обласної Асоціації футболу Михайло Куниця доповів про стан справ у суддівстві. Трьох наших суддів запрошують до арбітражу неаматорських команд із футболу, двох – із футзалу. Низку арбітрів залучають до матчів Професійної футбольної ліги та ДЮФЛ України. Асистента арбітра ФІФА Віктора Нижника навіть запросили працювати на чемпіонаті Європи U-17 в Шотландії. За словами пана Куниці, проблемою в обласному суддівстві є брак молодих кадрів – за рік вдається залучити не більше 1-2 нових арбітрів. Після своєї доповіді Михайло Куниця подав у відставку – через велику зайнятість у якості спортивного директора вінницької «Ниви». Новим головою комітету арбітрів обласної Асоціації футболу став колишній заступник Володимир Александренко, який залучається до суддівства професійних команд.

   Йшлося про формування збірних області серед дівчат, юнаків, ветеранів і аматорів для участі у Всеукраїнських змаганнях 2020 року. Призначили їхніх тренерів – по два на кожен колектив. Тренером-консультантом всіх збірних Вінниччини став Володимир Рева, який нещодавно очолював збірну України із футболу серед жінок.

   На засіданні обрали делегатів на черговий з’їзд Української Асоціації футболу. Обговорили ситуацію щодо забезпечення публічної безпеки та порядку під час футбольних матчів і заходи, спрямовані на протидію поширення коронавірусу. Ухвалено рішення фінансово підтримати кожного із 20 колективних членів обласної Асоціації футболу – це районні та міські федерації футболу. Вони отримають по 20 тисяч на рік для проведення своїх заходів і покращення матеріальної бази. Це вдвічі більше, ніж торік.

Михайло ШАФІР

SHARE