14-17 грудня у вінницькому спортклубі «Нокаут» відбувся Кубок України з таїландського (тайського) боксу муай тай. Такі змагання у нашому місті проходили вперше. Їх організували всеукраїнська та обласна федерації цього виду спорту за підтримки Вінницької міської ради і міського голови Сергія Моргунова. На урочистому відкритті змагань був голова спорткомітету Вінницької міської ради Сергій Краєвський. Існує світовий рейтинг найбільш ефективних систем самооборони. На першому місці – бойове кунг-фу, далі – таїландський бокс і російське бойове самбо. Як відомо, таїландський бокс суттєво відрізняється від звичайного. Різними є і тактика, і стратегія ведення бою. На це впливає значно розширений арсенал дозволених прийомів.

        – У нашому бойовому мистецтві «родзинкою» є удари ліктем і коліном. Використовуються також кулаки, ступні, гомілки. Можна боротися у стійці, – розповідає тренер Вінницької обласної федерації таїландського боксу муей тай Олег Волков.

        В змаганні взяли участь близько 250 спортсменів віком від десяти років і дорослих. У матчевих зустрічах боролися навіть шестирічні бійці. Медалі розігрувалися у різних вікових категоріях. Вінницю представляли бійці двох обласних федерацій – муей тай і муай тай. Були також спортсмени Шаргородського району.

       В підсумку в командному заліку наша збірна опинилася в середині турнірної таблиці. Перехідний Кубок виборола збірна Києва. На другому – Одеса, на третьому – Київська область. Кращі учасники в особистому заліку отримали медалі, грамоти, кубки. Не забули також заохочувальні призи для найменших учасників.

       – Нашим бійцям бракує досвіду. Бо всеукраїнські змагання у нашому місті проходять вперше. У той час як серед наших суперників були навіть чемпіони світу, – прокоментував Олег Волков. – А ось організація змагань всіх задовольнила. Суддям і учасникам дуже сподобався зал. Вразила й масовість. Тому, думаю, всеукраїнські змагання у нашому місті проводитимуться й надалі.

SHARE