nocvn5849

Сьогодні, 2 липня, Міжнародний день спортивного журналіста. Він відзначається з 1995 року за ініціативою Міжнародної асоціації спортивної преси. Дата для свята не випадкова: саме цього дня 1924 року в Парижі була утворена Міжнародна асоціація спортивної преси, яка нині об’єднує близько 150 національних спілок журналістів.

Вінницькі спортивні кореспонденти – серед кращих в країні. Недарма вони щорічно стають лауреатами Всеукраїнського конкурсу серед спортивних журналістів «Україна олімпійська», який проводить НОК на чолі зі славетним олімпійським чемпіоном Сергієм Бубкою. Приміром, минулого року в ньому було аж три вінницькі переможця: Володимир Шафір (серед ветеранів галузі), Тетяна Глушак (серед новачків) і Олег Федченко (редактор газети «Вболівальник»).

Серед лідерів вінницької спортжурналістики – Станіслав Міхновський і Іван Лозовський, які є водночас авторами професійних книг з історії місцевого спорту. Також виділяються телеведучі Володимир Бабков і Олег Хохлов, радіожурналістка Ірина Безчастнюк, ветерани галузі Георгій Самков і Володимир Сімачов (Козятин).

Вінницькі спортивні репортери сильні і в спорті. Приміром, в 2012 збірна місцевих «акул пера і мікрофона» взяла участь у чемпіонаті Європи серед журналістів в Польщі, а тижнем тому зіграла матч проти президентів футбольних клубів Вінниччини. Вінничанин Михайло Шафір входить до збірної України з шахів серед журналістів, є неодноразовим призером всеукраїнських змагань.

Відділення НОК України Вінницької області щиро вітає спортивних журналістів зі святом, бажає успіхів в роботі і особистому житті!

 nocvn5850 OLYMPUS DIGITAL CAMERA