У неділю, 12 липня, завершився п’ятий, останній тур Чемпіонату України 2019/2020 із хокею на траві. Матчі цього туру проводили протягом двох днів на стадіоні Центрального місцевого парку міста Вінниці. Участь у турнірі взяли вісім команд – «Олімпія-Авангард» (Вінницька область), ХК «Вінниця» МДЮСШ №1 (м. Вінниця), «ШВСМ-Олімпія» (м. Вінниця), «ОКС-ШВСМ-ЦОП» (м. Вінниця), ХК «Політехнік» (м. Коростень, Житомирська область), «ШВСМ-Старт» (Житомирська область), збірна Черкаської області та збірна Чернівецької області (у зв’язку з епідеміологічною ситуацією в Україні не з’явилася на матчі).

«Станом на сьогодні, у багатьох видах спорту відновлюються змагання обласного та Всеукраїнського значення. У цьому місяці проводяться чемпіонати області із веслувального слалому, академічного веслування, веслування на байдарках, турнір із малого футболу серед аматорських команд, кубок міста з боротьби самбо. Друга половина року буде дуже насиченою щодо проведення спортивних заходів. Те, що було у першому півріччі зараз переноситься на друге і практично щодня в Україні і, зокрема у Вінницькій області, будуть проводитися змагання з різних видів спорту», – розповідає начальник управління з фізичної культури і спорту Вінницької обласної державної адміністрації, Заслужений майстер спорту України з велоспорту, срібний призер XXVII Олімпійських ігор у Сіднеї Сергій Чернявський.

Заключні матчі чемпіонату

В останньому турі чемпіонату кожна із команд провела по дві гри, за результатами яких і сформувалася підсумкова таблиця турніру. У всіх матчах було забито як мінімум три м’ячі, а також продемонстровано високий рівень спортивної боротьби за перемогу.

У матчі між командами «ШВСМ-Старт» (Житомирська область) та ХК «Політехнік» (місто Коростень, Житомирська область) було зафіксовано бойову нічию 3:3. Вольову перемогу із рахунком 2:1 здобула команда ХК «Вінниця» МДЮСШ №1 над збірною Черкаської області. Останні потерпіли ще одну поразку з мінімальним відставанням від команди «ШВСМ-Старт» із рахунком 4:5. Були в останньому турі і розгромні перемоги із сухим відривом. Так, вінницька місцева команда «ОКС-ШВСМ-ЦОП» забила вісім м’ячів у ворота ХК «Вінниця» МДЮСШ №1. У грі між ще одними вінницькими колективами «Олімпія-Авангард» та «ШВСМ-Олімпія» було зафіксовано найбільшу кількість голів у цьому турі. Останні забили у ворота суперників п’ятнадцять сухих м’ячів.

Дався у знаки також і карантинний період, який вплинув на тренування спортсменів. «Ми три місяці були вдома, але потім вийшли із карантину і досить непогано підготувалися, оскільки вже майже два місяці тренуємося. На карантині тренер кожному із гравців давав індивідуальні завдання, які обов’язково потрібно було виконувати. Іноді навіть виходили на відеозв’язок, щоб продемонструвати як виконували завдання. Наша команда тренується щодня на стадіоні. Майже усі наші хокеїсти із міста Вінниці, а також кілька із міста Калинівки. Сьогодні на нас чекає цікава гра із командою «ШВСМ-Олімпія» (м. Вінниця), оскільки ми разом тренуємося на місцевому стадіоні», – розповідає гравець «ОКС-ШВСМ-ЦОП» із міста Вінниці Олескандр Швець.

Спортсмен як у воду дивився, коли давав передматчевий коментар. Гра і справді виявилася напруженою, багатою на забиті м’ячі та закінчилася бойовою нічиєю 6:6. Довгий час команди не могли «розпечатати» ворота суперників і нульовий рахунок протримався до кінця першого тайму, коли за десять секунд до свистка на перерву, одинадцятий номер команди «ОКС-ШВСМ-ЦОП» Андрій Кошеленко відкрив рахунок поєдинку. Відразу по перерві команда «ШВСМ-Олімпія» зрівняла рахунок зусиллями Віталія Шевчука.

На 27-й хвилині номінальні гості матчу «ОКС-ШВСМ-ЦОП» знову вийшли вперед. Вдруге у грі відзначився Андрій Кошеленко, вдало реалізувавши штрафний кидок. Таким самим способом на 36-й хвилині відзначився забитим м’чем третій номер команди суперників В’ячеслав Пазюк, знову зрівнявши рахунок у грі.

Після цього команда «ОКС-ШВСМ-ЦОП» забила три м’ячі підряд та повела у рахунку 5:2. Результативними діями відзначилися Максим Онофріюк, Андрій Кошеленко та Олексій Попов. Суперники відразу ж скоротили відставання від опонентів. Забитим м’ячем відзначився В’ячеслав Пазюк.

Камбек, що приніс бойову нічию

За вісім хвилин до кінця зустрічі рахунок на табло був 3:6 на користь «ОКС-ШВСМ-ЦОП». Але, протягом чотирьох хвилин гравці «ШВСМ-Олімпія» зуміли тричі відзначитися у воротах суперників та вирвати бойову нічию, яка у підсумку ніяким чином не вплинула на турнірну таблицю чемпіонату, але залишила позитивні емоції від гри. Забитими голами, які допомогли зрівняти рахунок відзначилися В’ячеслав Пазюк та двічі Євген Котюжинський.

Церемонія нагородження

Нагородження команд-призерів чемпіонату та кращих гравців проводив начальник управління з фізичної культури та спорту Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Чернявський.

У підсумку, бронзові нагороди завоювали гравці ХК «Політехнік» із міста Коростеня Житомирської області (тренер – Сергій Мазур). Друге місце виборола команда «ШВСМ-Олімпія» (тренер – Микола Касянчук) із міста Вінниці. Чемпіонами України із хокею на траві цього року стали хокеїсти  команди «ОКС-ШВСМ-ЦОП» із міста Вінниці (тренер – Павло Мазур), які гордо приміряли на себе золоті медалі турніру.

Визначили також володарів індивідуальних нагород на цих змаганнях. Кращим молодим гравцем турніру став Богдан Юрков із команди «Олімпія-Авангард» (Вінницька область). Кращим воротарем чемпіонату став страж воріт ХК «Політехнік» із міста Коростеня (Житомирська область) Сергій Коваль. Кращим бомбардиром став гравець «ОКС-ШВСМ-ЦОП» із міста Вінниці Максим Онофріюк. На його рахунку двадцять сім голів. Кращим гравцем чемпіонату визнали Сергія Дячука, який виступає за «ШВСМ-Олімпія» (місто Вінниця). Нагороду кращого судді отримав В’ячеслав Махатков, який паралельно із суддівством виступає за команду «ШВСМ-Олімпія».

Після нагородження до учасників змагань із привітальним словом звернувся начальник управління з фізичної культури і спорту Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Чернявський: «У першу чергу я сам, як спортсмен хочу звернутися до вас. У цьому році галузь спорту дійсно переживає таку своєрідну травму: ми довгий час не могли тренуватися, тримати себе у гарній фізичній формі і тим більше змагатися. Сьогодні, я відповідально заявляю, що багато спортсменів з різних галузей заздрять вам, що ви вже пройшли чемпіонат України цього року і є ще плани стосовно спортивних заходів до кінця 2020. У багатьох видах спорту і досі не можуть скласти плани змагань і спортсмени не мають змоги виїхати на тренування та навчально-тренувальні збори. Тому я хочу побажати вам, по-перше – мирного неба, по-друге – щоб таких ситуацій із карантинними обмеженнями більше не траплялося, успіхів та максимального досягнення поставленої вами мети».