Багато необізнаних зі спортом людей вважають, що бокс – нежіноча справа. А ось вінницькі дівчата доказують інше і на змаганнях, і у вуличних конфліктах, коли бійцівські навички є потрібними для самозахисту.

 

У хуліганів немає шансів

Для 26-річної чемпіонки України з боксу Владлени Яворської спорт є головним в житті. Якщо ти не будеш віддаватися йому повністю, складно розраховувати на високі результати, наголошує дівчина.

– Бокс розвиває людину фізично і психологічно. Цей контактний вид спорту готує до справжнього життя, де постійно доводиться стикатися з труднощами та приймати швидкі рішення, – каже Влада Яворська.

За словами Влади, бойові навички ніколи не будуть зайвими, особливо в наш буремний час. Вони, по-перше, допомагають попередити конфліктні ситуації. А, якщо потрібно, і сприяють вирішенню суперечки із застосуванням фізичної сили.

– У мене з дитинства і до сьогодні не раз виникали ситуації, коли було необхідно застосовувати бійцівські навички для самооборони. Як правило, виходила переможницею із вуличних бійок з чоловіками. У хулігана немає жодних шансів проти професійного бійця, нехай і дівчини. Водночас зверну увагу, що справжні спортсмени – люди виховані, які ніколи не почнуть проявляти агресію до оточуючих., – продовжує Влада Яворська.

 

Спарингують проти чоловіків

Тренуються провідні вінницькі боксерки в сучасному залі СК «Нокаут» разом з чоловіками, в загальній групі. Жодної різниці в тренуваннях представників різних статей  немає. А ось бої жінок-аматорок проходять за своїм регламентом: чотири раунди по дві хвилини кожен, в той час як чоловіки змагаються три раунди по три хвилини.

– На тренуваннях я проводжу 3-раундові спаринги проти хлопців, а на зборах змагаюся вже за жіночим регламентом. Під час підготовки більше значення має не стать опонента, а його рівень. Якщо візаві є значно сильнішим, він не буде «вбивати» тебе на ринзі під час спарингу, а почне дещо піддаватися і давати тобі «працювати». Є боксери, які спарингують зі мною в повну силу, інша половина – дещо послаблено, – каже Влада Яворська.

Чоловіки-аматори нині боксують без шоломів. А ось для дівчат цей захисний аксесуар залишили.

– Шоломи захищають від сильних ударів. До того ж дівчата і б’ють слабше, тому відсоток нокаутів і нокдаунів у жіночому боксі  значно нижче за чоловічий, – каже Ігор Горлачов, наставник Влади Яворської, тренер СК «Нокаут», багаторазовий чемпіон України.

За словами Ігоря Горлачова, в різних боксерських клубах нашого міста дівчата тренуються разом з хлопцями.

– Багато залежіть від того, чи готові тренери приділяти час представниці прекрасної статі та чи знайдеться для неї пара для спарингу. Водночас головне для боксерки – цілеспрямованість і бажання займатися улюбленим видом спорту, – продовжує Ігор Горлачов.

 

Путівка на чемпіонат світу

На чемпіонаті України з боксу серед жінок, який нещодавно проходив у Чернівцях, вінничанки здобули дві медалі. Майстер спорту Катерина Суслова здобула бронзову нагороду у вазі до 64 кг. Вона програла в півфінальному поєдинку по очкам фаворитці змагань і майбутній переможниці.

А Влада Яворська стала чемпіонкою України у вазі до 69 кг. Її категорія була малочисленою, адже багато сильних боксерок перейшли в олімпійські вагові категорії. Всі свої поєдинки Влада виграла достроково, що нечасто зустрічається в жіночому боксі.

– В одному з них я здолала харків’янку. Тричі відправила суперницю в нокдаун ще в першому раунді, а в другому раунді тренери суперниці викинули білий рушник. У фіналі здобула дострокову перемогу над представницею Дніпропетровська в другому раунді (після двох нокдаунів), – розповідає чемпіонка України.

Готує дівчат в найкращому боксерському клубі України СК «Нокаут» старший тренер Ігор Горлачов. Високі результати вони демонструють завдяки підтримці голови обласної федерації боксу Олега Алекси.

Влада, як чемпіонка України, має великі шанси отримати путівку на чемпіонат світу, який проходитиме в Астані (Казахстан) з 19 по 27 травня наступного року. А ось про Олімпіаду поки доводиться тільки мріяти.

– Моя вагова категорія 69 кг є неолімпійською. Сусідні категорії 60 і 75 кг – олімпійські. Щоб перейти до них, необхідно або схуднути, або набрати вагу. Не хотілося б робити ані того, ані іншого. Набирати вагу  – це несерйозно, а скидати її, враховуючи мою розвинену м’язову масу буде дуже непросто. Тому мрію, щоб до програми Олімпійських ігор додали мою вагову категорію, – каже Влада Яворська.

 

В дебютному бою здолала майстра

Боксувати Влада почала два роки тому. Причому одразу стала бронзовою призеркою міжнародного турніру, а цього року показала аналогічний результат на Кубку країни . В дебютному бою вінничанка здолала майстра спорту, хоча боксом тоді не займалася, а в другому – поступилася чемпіонці світу.

Раніше Влада Яворська захоплювалася іншими єдиноборствами, де досягла висот. Стала майстром спорту міжнародного класу з універсального бою і майстром спорту з кіокушин-карате.

– Єдиноборствами я займаюся з дев’яти років. Була чемпіонкою Європи з карате, чемпіонкою світу і Європи з унібою. Після успіхів наших боксерів на олімпійських іграх у Лондоні, я вирішила зосередитись на боксі, а інші єдиноборства залишила, – розповідає Влада Яворська.

 

За інформацією: vn.20minut.ua

 

Під фото: Раніше Влада Яворська вигравала центр 69 кг- Яворская Владленачемпіонати Європи і світу з карате та унібою.яворская64 кг- Суслова Екатерина

 

SHARE