В усіх регіонах нашої держави Національним Олімпійським комітетом України спільно з Coca-Cola Foundation реалізується Всеукраїнський спортивно-інтерактивний проєкт серед дітей та молоді #OlympicLab, завдяки якому, відбувається знайомство з провідними спортсменами держави, олімпійцями, поширюються олімпійські цінності, правила здорового харчування, доноситься інформація про те, як будувати кар’єру, дотримуватися гендерної рівності та багато іншого. За ініціативи відділення НОК України у Вінницькій області в рамках проєкту Національного олімпійського комітету України #OlympicLab провели його модуль «ECOlympic». Це сталося 22 жовтня у місті над Бугом, на базі Вінницької обласної СДЮСШОР із веслування ім. Юлії Рябчинської

Нагадаємо, екомодуль започаткований цього року відповідно до програми Міжнародного Олімпійського комітету «Юні лідери змін МОК».

Участь в екоакції взяли вихованці Вінницької обласної СДЮСШОР із веслування ім. Юлії Рябчинської, їхні тренери і два славетних місцевих олімпійці. Зокрема, Заслужений майстер спорту України з плавання, дворазовий срібний призер Олімпійських ігор, голова відділення НОК України у Вінницькій області Павло Хникін і Майстер спорту України Міжнародного класу з легкої атлетики, учасник Олімпійських ігор, директор СК «Здоров’я» Андрій Ковенко.

Павло Хникін розповів молоді про екологічні проблеми та необхідність дбати про навколишнє середовище.
– Збиратимемо сміття біля веслувальної бази, аби він із берегу не потрапляв до Південного Бугу. Міжнародний Олімпійський комітет переймається не тільки розвитком спорту, але й вихованням молоді. Модуль «ECOlympic» є дуже корисним, ми проводимо у Вінниці його вдруге, – сказав Павло Хникін.

Учасники заходу від представників відділення НОК України у Вінницькій області отримали футболки із символікою OlympicLab, рукавички і сміттєві мішки. Діти збирали сміття у гарному гуморі, адже розуміли, що виконують корисну для всіх справу. До того ж у цей день була гарна сонячна погода. Молодь власним прикладом продемонструвала, як можна, не докладаючи надзвичайних зусиль, зробити оточуючий простір чистим і красивим.

– Чудово, коли навколо нашої спортивної бази чисто. Важливо, щоб рибалки менше смітили. Адже це заважає веслувати. Можна зачепитися за сітку тощо, – прокоментував 15-річний веслувальник Даніель Хорницький.

– Коли ми веслуємо на байдарках, дуже заважають пластикові пляшки та скляні банки. Вони можуть вдарити човен. Самі спортсмени ніколи сміття у воду не кидають. Раніше ми вже виходили на прибирання території парку лікарні ім. Ющенка, а ось прилеглу до веслувальної бази території організовано прибираємо вперше, – додала 14-річна Аріна Чермін, яка мріє стати майстром спорту і тренером.

Завершився екологічний захід спільним фото на згадку.

Михайло ШАФІР

 

SHARE