Іван Юренко став призером чемпіонату України серед молоді у суперважкій вазі
Іван Юренко став призером чемпіонату України серед молоді у суперважкій вазі

 

В Хмельницькому проходив чемпіонат України з боксу серед молоді. В ньому взяли участь представники всіх регіонів, в тому числі Донецької і Луганської областей. Загалом на ринг виходили 75 учасників. Дві золоті нагороди вибороли господарі змагань, а боксери з інших областей посіли по одному першому місцю в інших восьми вагових категоріях перемагали

Вінничани вибороли дві бронзи. В категорії до 69 кг відзначився Костянтин Костенко, а серед суперважковиків (понад 91 кг) – Іван Юренко.

– Ми очікували дещо кращого від нашої команди, яка складалася з семи боксерів. Адже на аналогічних змаганнях вінничани демонстрували й значно кращі результати, – прокоментував тренер збірної України з боксу серед чоловіків до 22 років, вінничанин Сергій Глущенко.

17-річний кандидат у майстри спорту Іван Юренко минулими роками був призером юнацьких чемпіонатів України, а зараз вперше успішно виступив на молодіжному рівні. Він представляє обласну школу вищої спортивної майстерності і бокс-клуб при обласному відділенні комітету з фізвиховання та спорту Міносвіти. Займається під керівництвом одразу трьох наставників – заслуженого тренера України Віктора Січкарука, Сергій Глущенка і Олександра Вацека.

– У моїй ваговій категорії було дев’ять боксерів. В першому поєдинку я переміг суперника зі Львова. В другому раунді через мою очевидну перевагу його секундант припинив бій (технічний нокаут). В півфіналі я поступився майбутньому чемпіону України з Хмельницького, – розповів Іван Юренко.

Іван Юренко закінчує 11-й клас школи № 26. Після цього планує поступати у педагогічний чи технічний університет. Збирається стати майстром спортом. Мріє про золоту олімпійську нагороду та про успішні виступи на профі-ринзі. Рівняється на українського олімпійського чемпіона Олександра Усика, який також є представником важкої вагової категорії.

– Супертяжі, як відомо, розвиваються не так швидко, як інші боксери. Вони лише приблизно в 25 років набирають оптимальну форму. До того ж Іван Юренко в Хмельницькому змагався переважно з 18-річними боксерами, тобто старшими його на рік. Тому у нього гарна перспектива покращити свій результат наступного року, – підкреслив Сергій Глущенко.