Чемпіонат України із баскетболу серед жіночих команд вищої ліги в зв’язку із карантином фінішував достроково. «Вінницькі блискавки» отримали срібні нагороди і Кубок. У вищій лізі ще в березні завершився регулярний чемпіонат. Його виграв «Інтерхім» (Одеса). Разом із ним першу трійку склали вінничанки, які відстали від лідера лише на два очки, і «Козачка» (Запоріжжя). В активі «Вінницьких блискавок» – 22 перемоги, в пасиві – 6 поразок. Згідно із регламентом, тепер мали пройти ігри плей-офф за участі вісьмох найсильніших команд дивізіону. Там «Інтерхім» і «Блискавок» посіяли окремо, тому ці фаворити могли зустрітися лише в фіналі.

   «Ігри плей-офф мали проходити під час карантину. Тому організатори чемпіонату України вирішили обійтись без плей-офф і затвердили результати регулярного чемпіонату, як підсумкові», – сказав керівник команди «Вінницькі блискавки» Олександр Аносов.

   Пан Аносов виявився задоволеним підсумковим результатом «Блискавок», враховуючи те, що команда перед сезоном втратила кількох лідерів. І цього разу в ній виступали лише місцеві вихованки. За підсумками чемпіонату України перша трійка призерів заслужила право на підвищення в класі. Але чи гратимуть в суперлізі «Вінницькі блискавки», поки що невідомо.

   «Для участі в елітному дивізіоні необхідно мати відповідний рівень фінансування. Без цього в суперлігу нас не приймуть. У ній постійно виступає різна кількість команд – від 9 до 6 (в цьому сезоні)», – повідомив Олександр Аносов.

   «Вінницьких блискавок» знову чекають в суперлізі. Адже багатьом баскетбольним функціонерам імпонує, що наш самобутній колектив складається із місцевих вихованок і майже завжди обходиться від послуг легіонерок. Нині лідерами вінницького колективу є Вікторія Шкондя (до заміжжя – Ільчишина), Ірина Жмурко, Анна Лісович і Марта Постова (до заміжжя – Вдовиченко). Також, за словами керівника клубу, в минулому сезоні за «Блискавок» гарно відіграли юні баскетболістки (2005 р.н.) – Віолетта Остапчук і Вікторія Богаченко.

   Нагадаємо, перед цим сезоном «Вінницькі блискавки» три сезони змагалися в суперлізі чемпіонату України із баскетболу серед жіночих команд. В чемпіонаті 2015/2016 років вони здобули бронзові медалі елітного дивізіону, за що одразу вісім наших баскетболісток отримали високі звання майстрів спорту України!

  «Це велика рідкість для ігрових видів спорту, де конкуренція надзвичайно висока. Для отримання звання майстра спорту України у ігровиків необхідно здобувати медалі в найвищому дивізіоні. І виключно серед дорослих спортсменів», – нагадав Олександр Аносов.

SHARE