Вперше в історії вінницькі баскетболісти заявилися до Євроліги. Відкрила «вікно у Європу» команда юнаків 2005-2006 р.н. міської СДЮСШОР з баскетболу. На міжнародному рівні вона виступає під іменем «BS Vinnytsia». Ця команда раніше була призером всеукраїнських змагань у Коростені і Дніпрі, а в минулому сезоні посіла високе п’яте місце на чемпіонаті України.

   – Щоб заявитися до юнацької Євроліги, необов’язково бути чемпіоном своєї країни. Головна умова – достатня кількість фінансів для виступів на європейському рівні. Ми вирішили наслідувати приклад Дніпра, Києва і Одеси, які представлені в Євролізі. Дебютували в цьому змаганні за сприяння мера Вінниці Сергія Моргунова, голови міського спорткомітету Сергія Краєвського і директора нашої спортшколи Олександра Аносова, – каже тренер СДЮСШОР з баскетболу і водночас гравець команди першої ліги «Вінницькі зубри» Олександр Главатчук.

   Стартовий тур Євроліги відбувся у Ризі (Латвія). В дебютному матчі «BS Vinnytsia» переграла команду ДЮСШ Белгорода (Росія) – 50:40. Далі вінничани розвинули успіх, розгромивши «Pantterit» (Гельсінкі, Фінляндія) – 61:25. На другий день наші баскетболісти знову провели два поєдинки. В упертій боротьбі поступилися «Tigrai» (Вільнюс, Литва) – 27:33, після чого взяли гору над «Snakes» (Острава, Чехія) – 60:33.

   На «солодке» у підопічних Олександра Главатчука був найцікавіший суперник. Вони боролися із іменитим «Жальгірісом» (Каунас, Литва). Чоловіча команда цього клубу виступає в Євролізі разом із іспанськими «Реалом» і «Барселоною», московським ЦСКА тощо. На жаль, наша команда вдруге в турі програла литовцям – 30:55.  Таким чином після першого етапу «BS Vinnytsia» посідає сьоме місце серед 16 команд. Таких етапів загалом заплановано три. Другий пройде в Члухуві (Польща), фінальний – знову в Ризі.

   – Команди Литви і взагалі із Прибалтики – сильні і технічно підготовлені. Наші баскетболісти не поступаються їм в фізичному плані, а ось в плані техніки нам є над чим працювати, – каже Олександр Главатчук.

   За словами тренера, завдяки виступам в Євролізі наші баскетболісти будуть швидше прогресувати. А взагалі мета «BS Vinnytsia» – готувати резерв для «Вінницьких зубрів» і юнацьких збірних України, куди вінничани поки що не входять.

   14-річний гравець «BS Vinnytsia» Ростислав Лісовий займається баскетболом 3,5 роки. На майданчику він перший номер, розігруючий.

   – Круто, що ми потрапили в Євролігу, нам дуже пощастило. Складно, але дуже цікаво було грати проти «Жальгіріса» Разом із командою я вперше побував за кордоном. В Латвії сподобалися кращі умови для розвитку баскетболу, ніж у нас. Зокрема, великі і сучасні зали, – прокоментував Ростислав Лісовий.

   14-річний баскетболіст Степан Петрик переважно грає в захисті. В майбутньому юнак мріє грати в американській НБА або в чоловічій Євролізі.

   – Всі команди в юнацькій Євролізі є дуже сильними. Але ми гідно їм протистояли. Прагнули довести, що вінницькі баскетболісти на щось здатні. Спочатку не очікували, що здобудемо хоча б одну перемогу. Втім, апетит приходить під час їжі. Перша звитяга надихнула нашу команду на подальші звершення, – розповів Степан Петрик.

SHARE