Сьогодні, 9 лютого, президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка, Олімпійська чемпіонка з фехтування Ольга Харлан та голова Комісії НОК України «Засоби масової інформації та пропаганда олімпійського руху» Олег Волков нагородили переможців XV Всеукраїнського конкурсу серед спортивних журналістів «Україна олімпійська» та IX Всеукраїнського конкурсу спортивної фотографії.

Без перебільшення значимість цих конкурсів щороку набирає чималої ваги, переможці та призери окрім заслужених нагород та престижу здобувають і визнання серед своїх колег.

Як завжди, компетентне і професійне журі провело напружену роботу, щоб дійсно найдостойніші отримали високі нагороди в кожній з номінацій. На журналістський конкурс надійшли роботи практично з усіх регіонів України. Найбільш популярними стали такі номінації як: «Найкраща громадсько-політична газета (відділ спорту)», «Найкращі спортивні журналісти» та «Дебют в спортивній журналістиці».

Серед призерів конкурсів виявилися вінничани. Зокрема, нагороди отримали Михайло Шафір («Вінницька газета») і Володимир Сімачов (Козятинські ЗМІ).

На фотоконкурс було надіслано понад 300 робіт від 60 авторів з 21 регіону України, де переможців визначали у трьох номінаціях: фотографи-професіонали, фотографи-аматори та діти (до 16 років).

Вже другий рік поспіль на розгляд журі надходять світлини іноземних фотографів, в об’єктиви яких потрапляють наші олімпійці, а це свідчить про високий рівень даного конкурсу.

Слід відзначити, що представники одразу 19 областей отримали заслужені відзнаки як переможців, так і лауреатів конкурсів. Найбільшу кількість нагород повезуть додому представники Львівщини, Києва та Чернівців.

«Мені дуже приємно, що співпрацю Національного олімпійського комітету із засобами масової інформації сміливо можна вважати ефективною та плідною. Хочу висловити велику вдячність кожному з вас, за те, що ви завжди з нами, за ваш професіоналізм, відданість улюбленій справі, служіння олімпійському руху країни. Безумовно, реалізація усіх наших проектів та досягнення успіхів неможлива без підтримки мас-медіа. Дякуємо вам, що протягом багатьох років в обличчі спортивних журналістів ми маємо постійних та надійних партнерів та робимо одну справу», – зауважив президент НОК, Олімпійський чемпіон Сергій Бубка.

Також головний олімпієць країни наголосив на тому, що 2016-й – Олімпійський рік. Через декілька днів норвезький Ліллехаммер прийматиме II зимові Юнацькі Олімпійські ігри, а в серпні – естафету підхопить бразильський Ріо-де-Жанейро.

«Звісно мені, як і кожному вболівальнику хочеться читати та дивитись про успіхи й звершення наших олімпійців, про їх підготовку, чим вони живуть, про що мріють. Нам є ким пишатись і саме на історіях спортивних героїв ми маємо виховувати нашу молодь», – поділився з присутніми Сергій Бубка.

В свою чергу, голова Комісії НОК України «Засоби масової інформації та пропаганда олімпійського руху» Олег Волков відзначив позитив того, що в регіонах виходять в ефір телевізійні і радіопрограми спортивного спрямування, є цікаві проекти суспільно-політичних газет, які приділяють значну увагу спорту. Чимало робіт на розгляд комісії надійшло в номінації «Дебют в спортивній журналістиці», а це означає появу молодих, перспективних і фахових журналістів.

«Завдяки нашим конкурсам журналісти можуть бачити, що їх робота важлива і значима для нас, а тому з радістю повідомляю, що і у 2016 році конкурсам «Україна олімпійська» та спортивної фотографії бути. Вітаю усіх переможців обох конкурсів і запрошую до подальшої співпраці», – наголосив Олег Волков.

 

 

 

Переможці та лауреати конкурсів отримали з рук Сергія Бубки, Ольги Харлан та Олега Волкова цінні подарунки і відзнаки.

 

 

 

ПЕРЕМОЖЦІ XV ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ

СЕРЕД СПОРТИВНИХ ЖУРНАЛІСТІВ «УКРАЇНА ОЛІМПІЙСЬКА»

 

Найкраща громадсько-політична газета (відділ спорту)

 

 1. «Николаевские новости» (Миколаїв)

 

 1. «Високий замок» (Львів)

 

 1. «Вінницька газета» (Вінниця)

 

 1. «Проскурів» (Хмельницький)

 

 

 

Найкраща спортивна газета

 

 1. «Спортревю New» (Кіровоград)

 

 1. «Спорт ветеранів України» (Київ)

 

 

 

Найкращий журнал року

 

 1. «Олімпійська арена» (Київ)

 

 

 

Найкраща циклічна спортивна телепрограма:

 

 1. «Спортпанорама» (Львів)

 

 1. «Спорт-тайм» (ОДТ «Буковина», Чернівці)

 

 

 

Найкраща циклічна спортивна радіопрограма:

 

 1. «Тайм-аут», «Овертайм» (Григорій Рева, Сумська ОДТРК)

 

 

 

Найкраще електронне видання (відділ спорту):

 

 1. «Гал-інфо» www.galinfo.com.ua/sport (Львів)

 

 1. «Проспорт» prosport.zp.ua (Запоріжжя)

 

 1. Сайт sportbuk.com (Чернівці)

 

 

 

Найкращі спортивні журналісти:

 

 1. Олександр Крупіца («Вгору», Херсон)

 

 1. Володимир Тарасюк («Uzhgorod.net», Закарпаття)

 

 1. Євгенія Золотоверха («Новини спорту», «Спорт-тижневик», ТРК «Київ», Київ)

 

 

 

За відданість олімпійському руху

 

Фарід Досаєв (Київ), Валентина Пожилова (Київ), Володимир Сімачов (м. Козятин, Вінницька область), Володимир Сорока (Дніпропетровськ)

 

 

 

Дебют в спортивній журналістиці:

 

 1. Софія Войцехівська (Національна телекомпанія України, Львівська регіональна дирекція)

 

 1. Марічка Думич (ТРК «Люкс 24», Львів)

 

 1. Юлія Логвиненко (ОДТРК «Лтава», Полтава)

 

 

 

Жінки в спорті:

 

 1. Олена Садовник («Високий Замок», Львів)

 

 1. Леонід Францескевич (інтернет-портал «Pobeda», Одеса)

 

 

 

За найкраще висвітлення участі українських спортсменів у І Європейських іграх 2015 року в Баку:

 

 1. Дар’я Кузнецова (Національна телекомпанія України, Київ)

 

 1. Кирило Стадніченко («УНІАН»)

 

 

 

ПЕРЕМОЖЦІ

 

IX ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ

 

СПОРТИВНОЇ ФОТОГРАФІЇ

 

 

 

Фотографи-професіонали:

 

1 місце – Олександр Осіпов (Харків)

 

2 місце – Владислав Кравчук (Тернопіль)

 

3 місце – Енріко делле Валле (Італія)

 

 

 

Фотографи-аматори:

 

1 місце – Андрій Гоменюк (Чернівці)

 

2 місце – Віктор Флентін (Хмельницький)

 

3 місце – Аліна Дембіцька (Житомир)

 

 

 

Діти (до 16 років):

 

1 місце – Аліка Бушуєва (13 років, років, Чернігів)

 

2 місце – Анастасія Мартьянова (12 років, Хмельницький)

 

3 місце – Юрій Мазурашу (14 років, Чернівці)

 

За матеріалами сайту НОКлук 138 лук 141 лук 147 лук 149 лук 152 лук 164 лук 174 лук 190 лук 193 лук 200 лук 204 лук 206 лук 207 лук 210 лук 216 Нагородження переможців конкурсів ЗМІ та фото-2016-21612 Нагородження переможців конкурсів ЗМІ та фото-2016-21614 Нагородження переможців конкурсів ЗМІ та фото-2016-21620 Нагородження переможців конкурсів ЗМІ та фото-2016-21621 Нагородження переможців конкурсів ЗМІ та фото-2016-21650 Нагородження переможців конкурсів ЗМІ та фото-2016-21651 Нагородження переможців конкурсів ЗМІ та фото-2016-21652 Нагородження переможців конкурсів ЗМІ та фото-2016-21677 Нагородження переможців конкурсів ЗМІ та фото-2016-21680