Універсальний бій останнім часом почали активно просувати на Вінниччині. Опікується ним обласна федерація із цього виду спорту.

   Нагадаємо, унібій кардинально відрізняється від усіх інших видів єдиноборств. Адже перед поєдинком на ринзі універсальні бійці долають смугу перешкод та кидають ножі (на влучність). Ці розділи також враховуються під час визначення переможця сутички.

   В універсальному бою залюбки беруть участь боксери, самбісти, рукопашники, майстри східних єдиноборств тощо. Цікаво порівняти різні стилі та дізнатися, яка саме техніка ведення поєдинків принесе успіх на змаганнях!

   Цьогорічний Кубок країни з унібою серед чоловіків проходив у Тернополі. Вінничани виступали там за підтримки президента обласної федерації Романа Вербицького і спортуправління ОДА. Наші хлопці змагалися в розділі «лайт», коли в поєдинках використовується борцівська техніка. На відміну від розділу «класика», де до боротьби підключається й арсенал ударних прийомів.

   В кубкових баталіях вінничани здобули низку нагород – посіли три перших місця, два других і третє. Причому за підсумками змагань двом нашим чемпіонам, Саві Побіжецькому і Денису Куленку, присвоїли високі звання майстрів спорту України. 11 грудня їм урочисто вручили посвідчення. Це зробили начальник спортуправління Вінницької ОДА, срібний олімпійський призер Сергій Чернявський та його заступник Олександр Олійник.

   – Якщо на Вінниччині вже готують майстрів з універсальному бою, учасників чемпіонатів світу та Європи, то у цього виду спорту є гарні перспективи. Ми будемо й надалі співпрацювати з обласною федерацією та сподіваємося на подальші успіхи наших універсальних бійців, – прокоментував Сергій Чернявський.

   Нові майстри спорту розповіли про себе. 20-річний Денис Куленко
– водночас й національний майстер із самбо. В унібої він далеко не новачок, раніше був чемпіоном України серед чоловіків і молоді.

   Після останніх успіхів Денис Куленко не збирається розслаблятися. Прагне показати себе на інтернаціональному рівні і стати майстром спорту міжнародного класу!

   – Майже все життя займаюся боротьбою самбо. Під час унібою правила майже аналогічні. Причому в цьому виді спорту виграти навіть простіше. Зокрема, в самбо задля перемоги суперника необхідно двічі кинути на спину, а в універсальному бої для чистої перемоги достатнього це зробити лише один раз, – каже Денис Куленко. – Щодо інших розділів – то я добре потренувався влітку. Метав ножі у дерево, лазив по рукоходах на спортмайданчиках тощо.

   20-річний Сава Побіжецький – також виходець із самбо, яким займався вісім років. Останнім часом переключився на унібій, і з великим успіхом.

   – В універсальному бою для мене багато чого було незвичним – приміром, метання ножів. Відповідну техніку я опанував за допомогою роликів в Інтернеті, після чого ретельно тренувався. Смуга перешкод була найскладнішим етапом для мене на змаганнях. А ось самі поєдинки не викликали проблем. Адже я виступав у розділі, де дозволена виключно борцівська техніка, – розповів Сава Побіжецький.

   Президент федерації універсального бою Вінницької області Роман Вербицький наголосив, що він з однодумцями має серйозні плани.

   – Збираємося підкорювати вершини на європейському і світовому рівнях. Наші тренери з універсального бою є не лише у клубах Вінниці. Маємо осередок в Ладижині, де працює висококваліфікований тренер Олександр Жарун, – поділився Роман Вербицький. – Сильних суперників для наших бійців не бракує в різних регіонах – Одесі, Хмельницькому, Чернівцях, Тернополі тощо. Але конкуренція – це завжди добре. Віце-президент обласної федерації універсального бою Микола Міщенко наголошує, що є всі підстави для подальшого прогресу і переходу на вищий рівень.

   – Відчуваємо підтримку з боку керівництва облспортуправління, за що дуже вдячні. Серед вінницьких бійців є талановита молодь. Не дивно, що інтерес до універсального бою в регіоні регулярно зростає. В майбутньому плануємо відкрити дитячі секції, де тренери навчатимуть юнаків саме нашому виду спорту, – розповів Микола Міщенко.

SHARE