28 квітня на спортмайданчиках вінницького Центрального парку культури і відпочинку ім. Горького пройшов обласний етап Всеукраїнських змагань «Олімпійське лелеченя-2015». Його організувало відділення НОК України Вінницької області. «Олімпійське лелеченя-2015» проходило в рамках обласної спартакіади школярів разом з іншим видом програми – легкоатлетичними стартами.

На урочистому відкритті учасників привітали голова відділення НОК України, головний суддя змагань Павло Хникін і начальник обласного управління Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Геннадій Бочаров. Чудовими виступами учасників фестивалю порадували акробати, юна вокалістка і ансамбль барабанщиць.

– Участь в змаганнях «Олімпійське лелеченя-2015» – це перший крок юних спортсменів до великих перемог. Всі майбутні олімпійські чемпіони починали свої виступи в чемпіонатах такого ж рівня. Адже зірками спорту не народжуються, – відзначив дворазовий срібний олімпійський призер, чотириразовий учасник Олімпіад, заслужений майстер спорту з плавання Павло Хникін. – Нагадаю, це вже третій етап змагань на Вінниччині. На першому етапі «Олімпійського лелеченяти» було відібрано кращі команди класів у школах, на другому – визначили переможців на районному рівні, – сказав Павло Хникін.

– Загалом до програми спартакіади школярів Вінниччини входить 12 видів спорту. Ці комплексні змагання ми проводимо щорічно, незалежно від економічної ситуації в Україні та в області, – наголосив Геннадій Бочаров.
На старт вийшли вісім команд. Це більше, ніж було на минулорічних змаганнях. За перемогу боролися школярі 10 – 11 років. Серед них були представники не лише великих, але й маленьких містечок. Наприклад, села Рів Жмеринського району:

– До обласного фіналу «Олімпійського лелеченяти» ми потрапили, здобувши перемогу в районному відборі. Хоча наша школа і малокомплектна, нам вдалося досягти цього успіху завдяки наполегливості і великому бажанню, – каже вчитель фізичної культури школи села Рів Михайло Рожок. – В нашій школі навчається загалом 48 дітей, з першого до дев’ятого класу включно. На ці змагання ми взяли понад третину з них – 14 учасників. Діти дуже задоволені стартами в місті над Бугом, для них це – справжнє свято.

Юні спортсмени спочатку брали участь у веселих естафетах. В конкурсі-презентації команд акцент було зроблено на реальні спортивні навички і вміння, а також на патріотизм. Знання школярів перевірили в олімпійській вікторині. Діти показали свої таланти в конкурсі малюнків на спортивну тематику. Останнім видом програми був артбол – в цій рухливій грі необхідно м’ячем потрапляти в суперників.

Нагородження проводив Павло Хникін. Цінні подарунки, олімпійську літературу і сувеніри отримали учасники всіх команд. Призерам також вручили красиві кубки і комплекти м’ячів (футбольних і волейбольних) від відділення НОКу. Третє місце посіла команда Немирівська школа № 2, друге – Літинська школа № 1. А перше місце і путівку на Всеукраїнський фінал здобула збірна Вінницької школи № 27. Чемпіони пишалися своєю звитягою.

– Я відвідую одночасно три спортивні гуртки: легкої атлетики, волейболу і тхеквондо. Саме завдяки цьому мене запросили до збірної для участі в змаганні «Олімпійське лелеченя». Виступаю в ньому вже вдруге. Торік наша команда посіла друге місце. Цього року ми мріяли лише про чемпіонство, і нам це вдалося! – радіє учасник команди школи № 27 Вінниці Богдан Бессараб.

nocvn5424 nocvn5417 nocvn5419 nocvn5426 nocvn5464

nocvn5471

Більше зображень події дивиться у фотогалереї