Турнір «Арнольд Клаcсік Європа» у бодібілдингу має рейтинг вищий, ніж чемпіонати світу чи континентальні першості. Адже його призерів нагороджує легендарний засновник змагання – «залізний» кіногерой і не менш відомий бодібілдер Арнольд Шварценеггер. Не стало виключенням і нинішній турнір, який пройшов у Барселоні (Іспанія).

Змагання № 1 у бодібілдингу

   На каталонський подіум виходила понад тисяча атлетів із багатьох країн світу. Українські бодібілдери вибороли 20 медалей, дев`ять з яких золоті.

   Першим на найвищу сходинку п’єдесталу пошани піднявся спортсмен із Кордишівки (Козятинський район) Віталій Плис – неодноразовий чемпіон країни і переможець чемпіонатів Києва, майстер спорту України. Вінничанин став переможцем у категорії «класичний бодібілдинг, понад 180 см». У ній змагалися 13 спортсменів. Вони представляли Німеччину, Бельгію, Казахстан, ОАЕ, Францію, Швейцарію, Росію, Румунію, Чехію та Італію.

   – Я виступав у перший день. На жаль, Арнольд Шварценеггер вручав нагороди лише призерам другого змагального дня, – розповів Віталій Плис. – На «Арнольд Клаcсік Європа» я змагався вперше. І для мене, і для інших учасників, це найбільш значимий турнір у світі бодібілдингу. Всі національні чемпіони прагнуть взяти участь у ньому.

Виграв всі раунди

   «Арнольд Клаcсік Європа» тривав три раунди. Після кожного із цих виходів спортсменів на подіум наш земляк виходив переможцем! Тож і загальна перемога Віталій Плис виявилася очікуваною. Як оцінюється виступ атлета?

   – Враховуються зовнішній вигляд, пропорційність розвинених м’язів верху і низу спортсменів. Також сухість – наскільки мало відсотків води і жиру в організмі. Загальна оцінка враховує виступ у різних позах. Для успіху необхідно виглядати добре в усіх аспектах, – прокоментував Віталій Плис.

   Наш бодібілдер полетів у Барселону власним коштом. Вся підготовка – також за його рахунок. Спонсорської чи бюджетної підтримки у Віталія Плиса поки що немає.

   За перше місце Віталій Плис не отримав жодної грошової винагороди. Лише Кубок, золоту нагороду і сертифікат переможця. Але сам славетний титул чемпіона «Арнольд Клаcсік Європа» тепер працюватиме на нього все життя!

   Вінничанин встиг роздивитися родзинки Барселони, адже він мешкав у самому центрі міста. В першу чергу Віталій оглянув історичні споруди, які добре збереглися до нашого часу. А також прогулявся місцевим парком.

Починав в домашніх умовах

   Віталій Плис захопився бодібілдингом у 13-14 років, коли мешкав у Кордишівці. В дитинстві він бачив плакат із Арнольдом Шварценеггером. І захотів мати вигляд, як у нього.

   – Спочатку займався в домашніх умовах. Виконував вправи на поперечині і брусах, віджимався. Через рік придбав штангу, гантелі, лавку для жиму та інше спеціальне обладнання для занять силовим спортом, – каже атлет.

   Після завершення школи Віталій Плис перебрався до столиці. Там він служив, навчався, після чого перейшов на тренерську працю. Це дало можливість займатися у професійному залі.

   Нині Віталій Плис працює тренером в тренажерному залі Києва. Але до змагань нікого не готує. Бо немає часу – наш земляк активно займається власною спортивною кар’єрою.

   Віталій Плис наразі планує виступити на чемпіонаті світу. Він відбудеться 5-11 листопада в Ель-Фуджайра (ОАЕ).

   – Перед цим я виступатиму 26-27 жовтня на чемпіонаті України в Києві. Саме там планую пройти відбір на світовий чемпіонат, – пояснив Віталій.

   Чемпіон «Арнольд Клаcсік Європа» дякує за підтримку коханій дружині Альоні, сестрам Інні і Ірині та племінникам Назарію і Аріанні. Особливо він вдячний своїм батькам Івану Івановичу і Розі Петрівні. Віталій каже, що вони заклали йому хороші людські якості, навчили мріяти і досягати поставленої мети.

SHARE