Феєрично виступила збірна команда України із художньої гімнастики на чемпіонаті Європи, що відбувся у Києві.  Особливо видовищним був виступ наших дівчат з обручами та булавами. Незважаючи на дрібну помилку, загальний залік балів вивів збірну України на 1-е місце – у вправі з м’ячем українки здобули першість!

     У складі чемпіонок була  наймолодша учасниця – вінничанка, вихованка ДЮСШ № 1 та СК «Прем’єра» – 16-річна Діана Баєва. Її тренери – Юлія Заплішна та Анна Миргородська.

     На Чемпіонаті Європи взяли участь півтори сотні гімнасток з 23 країн. Розігрувалися 8 комплектів нагород. Загалом, Україну на домашньому Євро представляли 11 гімнасток. Як зазначали організатори, європейська першість з гімнастики стала найбільшою спортивною подією 2020 року.

     Діана Баєва – багаторазова призерка міжнародних турнірів. Вона є уродженкою Донеччини, і переїхала до нас на початку трагічних подій на Донбасі. На малій батьківщині дівчини, у Макіївці, залишились бабуся і дідусь. Саме дідусь привів Діану у великий спорт. Два роки тому вона потрапила до збірної команди України з художньої  гімнастики.

     – Стрімкий розвиток художньої гімнастики на Вінниччині стартував відносно недавно. Коли двоє молодих, ще зовсім недосвідчених, тренерів, Юлія Заплішна та Анна Миргородська, почали набирати групу 3-річних дівчаток, одразу ж по завершенню власної спортивної кар’єри. Дівчатка підростали, показували успіхи. Потім керівництво Федерації художньої гімнастики України звернуло увагу на молодих тренерів.

     Сьогодні ми бачимо результат вже на зовсім іншому рівні. Дуже важливо потрапити до рук талановитого тренера, який не нашкодить, а підтримає, «підшліфує» навички і без жодних ревнощів чи жалю передасть до рук «титанів» у збірну, котрі знають, як виточити з алмазу діамант, – прокоментувала віце-президент Федерації художньої гімнастики Вінниччини Наталя Токар.

Михайло ШАФІР

SHARE