Нині футболом займається 15 тисяч мешканців Вінниччини. Регулярно відбуваються змагання серед аматорів, юнаків, дівчат, ветеранів, учасників ООС, людей з особливими потребами тощо. Про це йшлося на II конференції обласної федерації футболу.

   Про досягнення розповів голова цієї громадської спілки Ігор Гатауллін. Він нагадав, що цього року у Вінниці провели наймасовіший футбольний турнір України (за участі близько тисячі гравців) – «Utmost Cup». Вінницький суддя Віктор Нижник пройшов всі заліки і 2020 рік розпочне арбітром ФІФА. Серед усіх регіонів лише в нашому тренерські курси за програмою УЄФА категорії «С» (юнацький футбол) проводяться безкоштовно. В цьому році команда «ЕМС-Поділля» вперше за всю історію розпочала сезон у вищій лізі чемпіонату України. Одразу п’ять вінницьких футболісток входять до національних збірних, а Юлія Христюк вдруге поспіль визнана кращою молодою футболісткою України. На конференції їй вручили відзнаку Української асоціації футболу.

   – Було приємно отримувати чергову винагороду. Це надихає мене працювати ще більше над спортивним вдосконаленням. Моя мета – увійти до жіночої збірної України, – сказала Юлія Христюк.

   Аналогічну нагороду вручили вчительці фізкультури Вінницької школи № 10 Зориславі Шинкарук. Вона стала лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок з елементами футболу».

   – Ми зняли два відеоуроки футболу із другокласниками і презентували на конкурс. Вони цікаві і не такі, як у інших. Впроваджуємо на уроках багато інновацій. Приміром, для кращої координації рухів під час вправ малечі використовуємо обручі або степ-платформи, – розповіла Зорислава Шинкарук.

   На конференції затвердили план календарних заходів на 2020 рік, яких заплановано близько сотні. Йшлося про матеріальну підтримку, яку продовжить надавати обласна федерація футболу міським та районним осередкам. Голова обласного товариства «Колос» Сергій Татусяк повідав про особливості розвитку спорту № 1 в ОТГ і виграний європейський грант щодо розвитку фізкультурно-оздоровчої роботи в сільських громадах.

   Представники районів поділилися своїми досягненнями і проблемами. Голова Немирівської районної федерації футболу Едуард Гоцуляк нагадав, що за останній рік в двох школах райцентру збудували майданчики зі штучним покриттям. Немирівську спортшколу взяли на баланс ОТГ і започаткували там відділення футболу. Водночас місцеву команду «Агро-Астра», яка вигравала Кубок Вінниччини серед аматорів, не вдалося зберегти через брак фінансування.

   Голова Вінницької районної федерації футболу Олександр Мельник повідомив, що місцеві змагання висвітлюють на офіційному сайті, сторінці в «Фейсбуці» і «Телеграм»- каналі. В районі діють 22 аматорські клуби, розподілені на дві ліги. Проводиться й відкритий Кубок Поділля, куди запрошують представників сусідніх районів. Не дивно, що Вінницьку районну федерацію футболу визнавали кращою не лише в області, але в країні.

SHARE