В індорхокеї, як і в хокеї на траві, медалі на чемпіонатах Європи розігруються у різних дивізіонах, починаючи від найсильнішого «Championship» та закінчуючи найслабшим «Chalenge». До дивізіону «Trophy», який тепер має назву «Championship II», національна збірна команда України, основу якої складають вінничани, потрапила у 2012 році. Тоді з першої спроби вона стала бронзовим призером, але лише срібло давало можливість підвищитися у класі. В 2014 році вінничани здобули аналогічну нагороду. В 2016 році залишилися шостими і зберегли прописку у дивізіоні.

         І ось, нарешті, у 2020 році українська національна збірна дебютує в елітній групі. Путівку туди вона здобула у період з 12 по 14 січня 2018 року в місті Аланії (Туреччина) на «Eurohockey Indoor Championship II Men». Практично всі ігри для команди були непередбачуваними. Далося взнаки покриття в Аланії – вінничани готувалися на паркеті ДЮСШ Літина, а грали на спортивному лінолеумі. В турнірі взяли участь вісім команд: Англія, Голландія – чинний чемпіон світу та олімпійський чемпіон з індорхокею, Італія, Португалія, Туреччина, Україна, Хорватія та Швеція. Вони були розподілені на дві підгрупи.

         Під час першої гри наші індорхокеїсти зіграли внічию з господарями майданчику – 4:4. В наступній грі вінничани гідно протистояли голландцям, хоча й поступилися з рахунком 1:4. Далі була непроста і дуже важлива перемога над Португалією – 6:5. Результати у групових іграх дали можливість українцям взяти участь у стикових поєдинках за медалі. Вони здолали Швецію із рахунком 7:5. Це була перша в нашій історії перемога над шведами, які належать до еліти світового і європейського індорхокею і лише два роки тому вилетіли із дивізіону «Championship». В матчі із Хорватією наша збірна в першому таймі програвала із рахунком 0:2, але у другому таймі українці зібралися і перемогли – 4:2.

         Шостого лютого у Вінницькій міській раді вшанували наших віце-чемпіонів Європи. Нагородження дипломами і цінними подарунками проводила заступник міського голови Галина Якубович і голова спорткомітету Вінницької міської ради Сергій Краєвський. На заході також був присутній віце-президент федерації хокею на траві України Федір Новік, який значною мірою причетний до піднесення цього виду спорту у місті над Бугом.

         – Дякуємо вам за спортивні перемоги і за те, що прославляєте рідне місто в Європі та світі, – сказала Галина Якубович. Вона привітала спортсменів від імені міської влади і очільника міста Сергія Моргунова.

          – Розуміємо, скільки зусиль було зроблено для здобуття срібних медалей на чемпіонаті Європи і підвищення в класі. Тепер необхідно доказати, що ви варті знаходитися в еліті континентального хокею, – відзначив Сергій Краєвський.

         Тренери національної збірної України Павло Мазур і Микола Касянчук звернули увагу на проблемні питання у своєму виді спорту. В першу чергу – на відтік кадрів за кордон. Нині в національній індорхокейній збірній України грають лише два представники клубів Вінниці. Решта – легіонери з Італії, Білорусі і Австрії, хоча і є вихованцями вінницького «зеленого» хокею. Як вихід – тренери пропонують створення муніципального спортивного клубу, де хокеїсти отримуватимуть стабільну заробітну плату, що запобігатиме масовому переїзду за кордон навіть 17-річних гравців. Також керівники вінницьких клубів нарікають на відсутність у Вінниці сучасного залу для індорхокею (розмірами 20 на 40 метрів).

         Галина Якубович відповіла, що пропозиція щодо створення муніципального спортклубу буде вивчатися. Але, скоріше за все, вона поки що не на часі через непросту економічну ситуацію. В той же час наші індорхокеїсти незабаром зможуть тренуватися в оновленому муніципальному СК «Вінниця» (передбачена його реконструкція бюджетним коштом), а також у комунальному Палаці для ігрових видів спорту, який збираються будувати по вул. Чехова.

SHARE