6-9 березня відбувся чемпіонат України з плавання в 50 м басейні «Акварена» міста Харкова. За звання чемпіонів та призерів змагань боролися 336 плавців, серед яких єдиним представником від Вінницької області був майстер спорту України – Віктор Хникін.

     Перші два дні на дистанціях 50 та 100 метрів вільним стилем далися важко спортсменові, що не дало можливості потрапляння до фінальних запливів, проте на третій день на дистанції 50 м на спині він другим потрапив до фіналу з результатом 26.50, поступившись одною сотою секундою спортсмену із Києва – Ярославу Мазуренко. У фіналі на цій дистанції вінничанин став переможцем та чемпіоном України з результатом 26.14, тепер вже випередивши суперника на одну соту секунди, а в останній день змагань виборов бронзову нагороду на дистанції 100 м на спині з результатом  57.73 секунди.

   – Дуже радий, що отримав дві призові нагороди та став чемпіоном України, хоча не зовсім задоволений своїм показником часу, бо бажав плисти сильніше й сподівався показати кращий результат, ніж вийшло, – надав коментар своєму досягненню Віктор.

   – Під час пандемії лише спорт допомагає тримати себе в формі, відчувати таку необхідну енергію та бути здоровим, – відмітив тренер та батько спортсмена Павло Хникін, – а ще радію, що не дивлячись на усі труднощі, які останнім часом відбуваються в спорті та в усьому світі, Віктор зміг показати достойний результат. Хочу побажати усім спортсменам нових перемог, а з приводу плавання хочу додати, що це геніальний вид спорту, починаючи з фізичного розвитку, закінчуючи морально-вольовими якостями. Перевагами цього виду спорту є: помірне навантаження на серцево-судинну систему та суглоби; з низьким ризиком травматизації та відмінно підходить  для відновлення; підвищує рівень максимального споживання кисню; поліпшує психічне здоров’я. Крім того, покращує рельєфність тіла, спалює більше калорій, ніж звичайні вправи та є ідеальним доповненням до тренувань з інших видів спорту. І, саме важливе, що плаванням  можна займатися від народження до віку 100+

SHARE