Його вихованці встановили 16 рекордів України, близько 300 раз піднімалися на п’єдестал пошани. Серед них такі імена як Наталя Добринська і Вадим Адамчук. Загалом же за довгі роки тренерської роботи Віктор Постемський виховав тисячі легкоатлетів, більшість з яких знайшла себе у спорті.

– Вікторе Франковичу, ви працюєте тренером вже сорок п’ять років. Це довга історія, але як все починалось?

Це було восени. В наш залізничний технікум прийшов Едуард Вікторович Умнов і сказав, що йому потрібні хлопці для легкої атлетики. Я відразу згодився. Почав займатися багатоборством. Виявилося, що зробив вибір на все життя. До цього спробував себе у багатьох видах спорту. Особливо полюбляв футбол, але легка атлетика це спорт для індивідуалістів. Знаєш, що все залежить від тебе. В армії займався воєнним троеєборством, продовжував тренуватися в інституті, в цей же час почав тренувати сам. Досяг рівня кандидата в майстри спорту, але у радянські часи нормативи були значно вищі.

– Через ваші руки пройшли тисячі спортсменів, але, напевно, є улюблені учні?

Звичайно. Вигадувати не стану – це моя донька Вікторія. Вона мені вірила завжди і у всьому. Завдяки цьому я зробив з нею дійсно сильну атлетку. Рахуйте самі, вона стала майстром спорту і рекордсменкою України. Була членом національної збірної, але на жаль її перестали брати на змагання і вона пішла з великого спорту. Тим не менше, я можу нею пишатися. Хотів би сказати про Вадима Адамчука, його рекорд країни по стрибкам в довжину (7,95 метрів-ред.) буде триматися дуже довго. Мене не буде, а його рекорд залишиться. Заради такого варто працювати.

– Що скажете про Наталю Добринську?

А що тут сказати, Наталя все сказала про себе сама. В тринадцять років вона вже була кандидатом в майстри спорту. На тренуваннях завжди працювала на всі сто. Наталя – поєднання фізичних даних і цілеспрямованості. Вона заслужила свої олімпійські вершини.

– Що змінилося за роки у легкоатлетичному багатоборстві?

Коли я починав умов у порівнянні сьогоденням майже не було. Втім, республіканський чемпіонат у радянські часи збирав десятки багатоборців. Зараз не більше десяти. Досвідчених тренерів можна на пальцях перерахувати. Багатоборство – складна, комплексна дисципліна, яка не терпить поверхневого підходу, але його, на жаль, зараз забагато.

 

За інформацією сайту arena.vn.ua

SHARE