Шостого лютого в Козятині відкрили реконструйований міський басейн «Дельфін». Захід пройшов за підтримки відділення НОК України Вінницької області.

До речі, стандартні 25-метрові басейни, які підходять для спортивного плавання, на Вінниччині є лише в трьох містах. Окрім обласного центру, це Жмеринка і тепер додався Козятин.

 

Безкоштовні уроки плавання

Водну оздоровницю урочисто відкривали міський голова Козятина Олександр Гвелесіані, голова відділення НОКУ дворазовий срібний призер Олімпійських ігор з плавання Павло Хникін і голова обласної федерації плавання Юрій Сізов.

– Басейну вже понад 35 років. Він переживав підйоми і спади. Були часи, коли тут виховували плавців високого рівня. Але після певного затишшя «Дельфін» взагалі припинив приймати відвідувачів. Сьогодні ми відновлюємо його роботу. Орендатори багато зробили для покращення спорткомплексу, залишилося тільки відновити фасад, – сказав міський голова Козятина.

Нині вартість теплової енергії в Україні є дуже високою, що впливає на рентабельність підприємства. До того ж раніше виникали проблеми з постачанням тепла. Воно басейну надходило від котельні, що опалює залізничний вокзал. Тому було вирішено спільними зусиллями місцевої влади і орендарів встановити автономне опалення. На це частину коштів виділено з міського бюджету, решту додав орендатор.

Як звернув увагу міський голова Козятина, тепер «Дельфін» опалюватиметься вугіллям, що дає можливість не піднімати ціни на вхідні квитки і абонементи.

– Адже ми прагнемо, щоб якомога більше містян відвідувало водну оздоровницю. Серед іншого, розроблена міська програма щодо уроків фізкультури в басейні. Зокрема, тепер школярі один раз на тиждень займатимуться плаванням, причому безкоштовно. Витрати на це компенсуватимуться з міського бюджету, – наголосив Олександр Гвелесіані.

 

Заплив трьох поколінь

Павло Хникін від відділення НОКУ подарував юним козятинцям набір дощечок для плавців-початківців. І зауважив, що басейн «Дельфін» для нього є пам’ятним. Адже саме в Козятині майбутній олімпійський призер виконав норматив першого дорослого розряду. Також Павло Хникін наголосив на необхідності проведення в «Дельфінв» не лише оздоровчих занять, але й спортивних тренувань і змагань, причому навіть обласного рівня.

Після промов керівників і виступу юних співачок відбулися перегони «трьох поколінь». На швидкість пливли володар абонементу № 1 в басейн (виданого в 1975 році) Олег Нікальчук, інструктор «Дельфіна» і юний спортсмен. Зрозуміло, переміг тренер, але дивитися на це шоу було досить цікаво.

 

Перетворюється в оздоровчий комплекс

Басейн у міської влади орендує мережа спорткомплексів «Планета Спорт». Інвестор має далекоглядні плани.

– Незабаром «Дельфін» перетвориться на спортивно-оздоровчий комплекс. В приміщенні після планового ремонту відкриваємо тренажерний і боксерський зали. Також тут працюватиме танцювальний гурток і секція карате, – розповів директор басейну «Дельфін» Володимир Сивобородько. – До речі, завдяки використанню власних опалювальних котлів басейн тепер працюватиме цілорічно, а не лише в опалювальний сезон.

 

Водний волейбол і водне поло

На водних доріжках «Дельфіну» встановлено спеціальний інвентар для ігрових водних видів спорту.

– Діти матимуть можливість не лише плавати. Але й грати у водне поло, а також у водний волейбол. Для цього ми встановили ворота й сітку. Тобто пропонуємо відпочинок на будь-який смак, – ділиться директор міської Козятинської ДЮСШ Лариса Мамедова.

Як повідомила Ларина Мамедова, з 2015 року в міській спортшколі запрацювало відділення плавання.

– На нього ми запросили двох досвідчених тренерів. Для вихованців ДЮСШ заняття будуть безкоштовними; це загалом вісім груп, – інформує Лариса Мамедова. – Зрозуміло, набиратимуться й госпрозрахункові групи. Але платня за відвідини блакитних доріжок буде помірною. Для організованих груп школярів це 15 гривень за годину, інших дітей – 20, дорослих – 25 гривень за годину.

 

реконструйований міський басейн «Дельфін» nocvn5191 nocvn5190 nocvn5189 nocvn5188 nocvn5187 nocvn5186 nocvn5185 nocvn5184 nocvn5183 nocvn5182 nocvn5181 nocvn5180 nocvn5178 nocvn5177 nocvn5176 nocvn5175 nocvn5174 nocvn5173 nocvn5172 nocvn5171 nocvn5170 nocvn5169