Відкритий зимовий чемпіонат України з велоспорту на треку відбувся у Львові протягом 14-20 лютого. До програми змагань входили олімпійські дисципліни. На чемпіонат приїхали спортсмени із різних регіонів України, а також дві команди із Білорусі. Вінницьку область представляли відразу тринадцять спортсменів різної вікової категорії.

   «Цей чемпіонат є відкриттям сезону і, перш за все, демонструє рівень підготовки спортсменів до змагань, що відбуватимуться протягом року. Можна сказати, що на ньому стає видно, «хто чим займався взимку, тобто як спортсмени приділяли увагу тренуванням», – розповідає один із тренерів нашої команди, Костянтин Пастернак.

Кожного дня спортсмени виходили на трек та змагалися у різних дисциплінах, заробляючи очки, що йшли в особистий залік.

   «Командний залік у нашому виді спорту проводиться на багатоденних гонках, а тут кожна область мала своїх представників, які виступали у різних вікових категоріях та дисциплінах. Тому увагу приділяли саме індивідуальним виступам, а не підбиттю загальнокомандного підсумку», – говорить Костянтин Пастернак.

Від Вінницької області на змаганнях виступали як дорослі, так і юні спортсмени. За регламентом чемпіонату молодша вікова категорія отримувала право змагатися у гонках із представниками старшого віку.

   «Для юнаків та дівчат це є можливістю продемонструвати свої навички, поруч зі старшими спортсменами, а ми як тренери бачимо зміну їхнього рівня підготовки, порівняно із попереднім сезоном», – додає пан Костянтин.

У підсумку, наші спортсмени завоювали відразу 15 медалей, 8 із яких найвищого ґатунку. Вже у перший день змагань вінничани завоювали золоті нагороди у командній гонці серед юніорів. До чемпіонського складу увійшли Андрій Нізельський, Юрій Корзінін, Андрій Зозуля, Дмитро Титко та Володимир Ткаченко. У цей самий день Андрій Нізельський здобув перемогу у гонці «гіті» на 1000 метрів, а Єлизавета Балюк перше місце в індивідуальній гонці переслідування на два кілометри.

Наступними днями до золотих нагород наші спортсмени додали медалі й іншого ґатунку. Андрій Нізельський здобув дві бронзи у гонці «кейрін» серед юніорів та гонці «скретч». Андрій Зозуля піднявся на другу позицію в гонці «кейрін» серед юнаків, а Єлизавета Балюк завоювала срібну нагороду в груповій гонці серед дівчат.

Ще однією вагомою нагородою, яку потрібно виділити, є срібна медаль Андрія Нізельського та Юрія Корзініна, здобута у парній гонці «медісон». «Ця дисципліна, напевно, є найважчою на цьому чемпіонаті. По-перше, вона важка у подоланні дистанції,  по-друге, вона складно-координаційна, вимагає дуже високої зосередженості. Спортсмени змінюють одне одного на треку за рахунок поштовху і коли багато пар на треку, потрібно швидко орієнтуватися у просторі», – розповідає про цю дисципліну Костянтин Пастернак.

Таким чином, вінницькі велосипедисти розпочали сезон із високих результатів та поступово готуватимуться до інших чемпіонатів України, які відбудуться у березні серед дорослих та у квітні серед юнаків. На молодшу вікову категорію вже найближчим часом чекають аматорські змагання «Goldsprint» у Києві  на велотренажерах. Вони не йдуть в особистий залік спортсменам, але слугують підготовкою до інших першостей.

   «Особисто я, як тренер, задоволений виступами наших велосипедистів на відкритому зимовому чемпіонаті України у Львові. Ми змогли продемонструвати належний рівень підготовки, підтвердивши його здобутими нагородами. До того ж, молодша вікова категорія виступала на рівні зі старшими і там себе проявила у позитивному ракурсі. Це говорить тільки про те, що покоління, яке росте, успадковує традиції і навіть удосконалює їх», – підсумував Костянтин Пастернак.

Андрій МАКРУШИН

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

SHARE