За традицією вже третій рік поспіль спортивний рік у Вінниці відкрився масовим забігом. Він пройшов біля Вишенського озера, в парку Дружби народів. Першого січня на старт “Vinnytsia New Year Run-2020” вийшли близько двох сотень мешканців Вінниці та інших міст.

Щодня – мінімум кілометр

   Прихильників здорового способу життя привітав організатор новорічного забігу, керівник спільноти «Air Fitness 365» Руслан Кобялко. Він нагадав про започаткований рік тому незвичний челендж. В його рамках усім охочим запропонували щодня пробігати мінімум кілометр. На початку челленджу заявилися 93 особи, а успішно завершили рік – лише 14 із них. Вони отримали спеціальні відзнаки із рук організатора.

   Серед переможців челеджу виявився Олег Бабенко, 44 роки. Він називає себе спортсменом-аматором. За минулий рік Олег пробіг понад дві тисячі кілометрів.

   – Ця цифра складається із різних дистанцій. Я проходив марафон (42 км), напівмарафон тощо. Взагалі минулого року в рамках челенджу біг щодня, – каже Олег Бабенко.

   За словами переможця челенджу, завдяки щоденним біговим навантаженням зростає витривалість людини.

   – Також виділяються ендорфіни, які викликають відчуття щастя. Покращується метаболізм, через що майже не хворієш, – додав Олег Бабенко.

Із мопсом та малюком

   Веселу і живу розминку провела сертифікований інструктор із зумба-фітнесу Ольга Бойко, після чого спортсмени почали готуватися до старту. Незважаючи на пронизливий вітер, всі учасники були в доброму гуморі. Багато із них прийшли в святковому вбранні, імітуючи Дідів Морозів, Снігуроньок та різних казкових персонажів.

   Юлія Смірнова, 26 років, торік виступала на “Vinnytsia New Year Run” вагітною. Цього разу – із чоловіком, маленькою дочкою Златкою і абрикосовим мопсом Іллюшею.

   – Сімейний забіг нас зближує. Не так важливо, яку дистанцію ти подолаєш. Водночас значення має святкова атмосфера, – розповіла Юлія Смірнова.

   За словами пані Юлії, мопс зовсім не заважає родині бігти.

   – Ми вже попередньо тренувалися і виступали із ним в перегонах «Вінниця біжить». Тоді Іллюша разом із нами долав дистанцію півтора кілометри, – згадала Юлія Смірнова.

Із ДЦП і вадами опорно-рухового апарату

   Святковий захід зацікавив не лише прихильників легкої атлетики, але й багатьох інших видів спорту. Дмитро Туз, 24 роки, є кандидатом у майстри із фрі-файту і першорозрядником із бойового самбо.

   – Беру участь майже у всіх масових забігах у Вінниці та ще інколи – в інших містах. Приміром, в перегонах на 100 км «Пояс слави» в Одесі. Я взагалі живу спортом. Практично щодня пробігаю в доволі швидкому темпі по п’ять кілометрів, – розповів Дмитро Туз Стартувала ціла спортивна команда з Ладижина, яку очолював відомий тренер із паратхеквондо (боротьба серед спортсменів- інвалідів) Сергій Брушніцький. Ладижинці раніше не знали про наші новорічні забіги, тому у них був дебют.

   – Зараз біжить 20 моїх вихованців із вадами опорно-рухового апарату і ДЦП, а також їхні батьки. Серед наших бігунів є й кандидат на участь в Паралімпіаді-2020 Антон Швець, – повідомив Сергій Брушніцький.

   Антон Швець – чемпіон світу із паратхеквондо, спортсмен без верхніх кінцівок.

   – На тренуваннях я регулярно бігаю. Взимку – у залі, влітку – просто неба. Хвилин 40, щоб розігрітися. В святковому забігу і взагалі в масових перегонах виступаю вперше. Отримую від цього задоволення. Класно зустрічати Новий рік таким чином, – каже Антон Швець.

«Здоров’я коштує найдорожче»

   Окрім молоді, до фінішу дісталися й багато ветеранів. Тренер із легкої атлетики Олег Прігорніцький, 52 роки, розповів, що не пропускає новорічних забігів. Цього разу він вдяг костюм Діда Мороза.

   – Новий рік для мене – велике свято. Тому я вирішив обрати відповідне вбрання для забігу, – пояснив Олег Прігорніцький.

   Викладач фізичної культури в Центрі професійно-технічної освіти переробної промисловості Андрій Данілов, 56 років, пробіг максимальну дистанцію – десять кілометрів. Хоча зазвичай на тренуваннях і змаганнях долає меншу відстань.

   – Стартував у “Vinnytsia New Year Run” вдруге. Разом зі мною бігли багато колег і знайомих ветеранів спорту. Всі вони ведуть здоровий спосіб життя. Я бігаю два-три рази на тиждень, а також займаюся фітнесом. Це допомагає підтримувати гарну фізичну форму. Адже здоров’я коштує найдорожче всього! – наголосив Андрій Данілов.

   Дворазовий чемпіон СРСР із легкої атлетики Анатолій Недибалюк, 69 років, виступав в якості тренера інших учасників-ветеранів.

   – Я зараз спеціалізуюся не на бігу, а на спортивній ходьбі. Також вдома виконую загальнофізичні вправи, – розповів Анатолій Недибалюк.

Паралельно – в інших регіонах

   Організатор спортивного свята Руслан Кобялко зауважив, що масовість у перегонах “Vinnytsia New Year Run” щороку зростає.

   – Торік було 110 зареєстрованих учасників. Зараз стартували понад 300 бігунів, із них приблизно 200 – у Вінниці. Решта – в рамках наших стартів виступали в інших містах – Полтаві, Львові, Харкові, Одесі, Києві і Чернівцях. Тамтешні партнери надсилають нам скріни із перегонів. А ми попередньо передали їм стартові пакети. До кожного із них входить браслет, нагрудний номер і медаль фінішера, – каже Руслан Кобялко.

   Спортсменів з інших міст на “Vinnytsia New Year Run” залучили вперше. Цього року вони виступали «онлайн», а ось далі буде інакше.

   – Наступного року ми плануємо проводити аналогічні незалежні новорічні забіги в інших регіонах, – додав пан Кобялко.

   На диво для необізнаних, найбільш популярною в учасників «Vinnytsia New Year Run» виявилася найдовша дистанція. Десять км подолали близько 200 спортсменів. Три і п’ять кілометрів бігли по 55 прихильників здорового способу життя.

SHARE