Десятого лютого у Вінниці, в холі муніципального кінотеатру «Родина», урочисто було відкрито виставку спортивної фотографії. Захід пройшов за підтримки обласних відділення НОКУ і спортуправління та міського спорткомітету.

Фотовиставка присвячена 15-річчю створення обласного осередку Асоціації спортивних журналістів України (АСЖУ). Переважно представлені світлини голови її обласного відділення Івана Лозовського – знаного спортивного журналіста, автора низки книг з історії місцевого спорту, авторитетного тренера з важкої атлетики, почесного майстра спорту, судді міжнародної категорії. Виставка складається з трьох основних розділів: олімпійці області, знаменитості спорту і «Вінниччина важкоатлетична». Як нагадав Іван Лозовський, спортивних зірок на Вінниччині ніколи не бракувало.

– З 15 Олімпійських ігор, які проводилися з 1952 року (після вступу СРСР до Міжнародного олімпійського комітету), вінницькі спортсмени брали участь у 13 з них. Наші земляки не виступали на Іграх лише в 1964 і 1968 роках, хоча кандидати до олімпійської команди були й тоді. Першою «олімпійською ластівкою» в 1952 році стала вінничанка Марія Гавриш. Вінниччина має й своїх олімпійських чемпіонів – це Юлія Рябчинська та Інна Осипенко-Радомська (обидві – веслування), Петро Король (важка атлетика) і Наталя Добринська (легка атлетика). Відзначу й легенду нашого олімпійського руху Павла Хникіна – дворазового срібного олімпійського призера і учасника чотирьох Олімпіад, який нині очолю відділення НОКУ, – нагадав Іван Лозовський. – На виставці представлені й знаменитості дореволюційного періоду. Це наприклад, Марія Колос з Гнівані, яка в 1914 році стала чемпіонкою світу з боротьби. Є фото знаменитого психотерапевта Анатолія Кашпіровського, майстра спорту з важкої атлетики. Згадуємо «безсмертну» неодноразову чемпіонку України з легкої атлетики Ольгу Твердохлєбову – її на Другій світовій війні було посмертно нагороджено бойової відзнакою, але жінка дивом вижила й живе сьогодні! Серед представлених штангістів чимало зірок світового рівня – рекордсмени світу Анатолій Житецький і його учень Сергій Дідик, призерка чемпіонату Європи Любов Кураченко, перша майстер спорту на Вінниччині серед жінок Майя Ліщенко і чемпіон світу серед студентів Костянтин Соцков.

Іван Лозовський нагородив найбільш активних місцевих спортивних журналістів і щирих партнерів осередку АСЖУ. Він також отримав подарунки і відзнаки від керівників спортивної галузі міста і області, а також голови обласної організації Спілки журналістів України Василя Паламарчука. Це не дивно, адже нещодавно Іван Лозовський відсвяткував свої 75-річчя.

На заході згадували першого голову АСЖУ Олександра Гальперіна, який трагічно пішов з життя. Йшлося, що вінницькі спортивні журналісти щорічно перемагають на загальнодержавному рівні. Наприклад, за підсумками Всеукраїнського конкурсу НОК України «Україна олімпійська» (2014 рік) одразу три представники міста над Бугом стали лауреатами.

Як розповіла директор кінотеатру «Родина» Галина Бондар, спортивна фотовиставка в кінотеатрі «Родина» триватиме близько місяця.

– Вона пропагує здоровий спосіб життя і спортивні досягнення. Вінничанам буде цікаво дізнатися про своїх видатних земляків. А молодь виставка може привабити до занять спортом, – каже Галина Бондар.

виставку спортивної фотографії nocvn50202 nocvn50203 nocvn50204 nocvn50205 nocvn50206 nocvn50207 nocvn50208 nocvn50209 nocvn50210